„Gelbėtojas, vardu Redikas?“ – tokia antrašte apie lietuvio atvykimą į komandą paskelbė Elzaso regioninis laikraštis „Dernieres Nouvells D’Alsace“.
Prancūzai tikisi, kad 27 metų 193 cm ūgio lietuvis išgelbės „Ammerschwihr“ klubą, kuriam gresia iškritimas iš trečiosios Prancūzijos lygos. Tai yra žemiausias laiptelis prancūzų krepšinio profesionaliame lygyje. Šioje komandoje rungtyniauja ir dar vienas lietuvis Karolis Brusokas.
„Turėjome rasti kažką, kas visiems suteiktų vilties ir tikėjimą planais išlikti lygoje“, – sakė Kaizersbergo treneris Fabienas Drago, paieškoms skyręs visas kalėdines atostogas.
D.Redikas pasirodė puikiausias kandidatas, kadangi Kipro aukščiausioje lygoje buvo vienas lyderių. Šį sezoną Limasolio AEL klube jis vidutiniškai rinko po 11,6 taško, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 5,9 kamuolio.
Tačiau AEL rungtyniavo itin nesėkmingai ir kapstėsi Kipro čempionato turnyrinės lentelės dugne. AEL žaidžiantysis treneris Iraklis Pittakas lrytas.lt patikino, kad lietuvis išvyko iš Kipro ne dėl sportinio režimo pažeidimų, kuo jis garsėjo praeityje.
„Jis puikus vaikinas, nebuvo jokių problemų dėl elgesio. Jis išvyko kaip džentelmenas“, – sakė I.Pittakas.
Prancūzijoje D.Redikas debiutavo sekmadienį rungtynėse su „BC Orchies“. „Ammerschwihr“ pralaimėjo varžovams 66:79, o D. Redikas žaidė net 37 minutes, pelnė 7 taškus, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 8 kamuolius.
Labiausiai prancūzus viliojo D.Rediko šlovinga karjeros pradžia – su Lietuvos jaunimo rinktinėmis jis nuraškė penkis aukso medalius iš penkių pasaulio bei Europos čempionatuose. Tuomet D.Redikas buvo ne šiaip suolo galo žaidėjas, o vienas lyderių ir kapitonas rinktinėse, kuriose žaidė ir Jonas Valančiūnas, Edgaras Ulanovas.
„Jis buvo vienas perspektyviausių savo kartos Lietuvos krepšininkų“, – apie D.Rediką prancūzams pasakojo „Ammerschwihr“ treneris.
Jis neslėpė, kad žinojo ir apie skandalingą krepšininko gyvenimą už aikštės ribų.
„Asmeniniai dalykai man nerūpi“, – paaiškino F.Drago.
Prieš porą metų D.Redikas pripažintas kaltu dėl vagysčių iš savo tuometės draugės A.Valentaitės. Jam skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė, kurios vykdymas buvo atidėtas.
Tai nebuvo vienintelis skandalas, kuriame skambėjo krepšininko vardas.
Dėl drausmės pažeidimų lietuvis buvo atleistas iš Rygos „Barons“ klubo. 2015-aisiais D.Redikas atsidūrė kitame Latvijos klube „Jekabpils“, bet ten pagarsėjo dar keistesne istorija. Jis pranešė klubui esą mirė jo tėvas, ir išvyko į laidotuves, bet kai klubas į Kuršėnus nuvežė gedulo vainiką, tėvą rado gyvą namuose. O va krepšininkas nesirodė dar ilgą laiką.
Naują šansą jam suteikė Pasvalio klubas, bet D.Redikas tęsė savo nuotykių serialą. Ne viską spauda sužinodavo, bet kai jis nepasirodė vienose rungtynėse, „Pieno žvaigždžių“ treneris Mantas Šernius pasakė tiesiai: „Dovydas žino, kad treniruotėse ir gyvenime turi laikytis disciplinos. Kol jis to nedarys, tol mano komandoje nežais“.
Po to sezono Pasvalyje D.Redikas buvo metams diskvalifikuotas iš LKL dėl įtarimų laužant sąžiningo žaidimo principus. Netrukus prasidėjo ir teismų procesas dėl buvusios mylimosios Astos Valentaitės turto vogimo stambiu mastu.
„Dveji metai man buvo juodas ruožas, – pernai Kipre kalbėdamas su „Lietuvos rytu“ pripažino D.Redikas. – Tik įkvėpi – ir vėl į dugną. Bet aš nieko nekaltinu. Viskas per savo durną galvą ar net nežinau per ką. Daviau žmonėms peno pakalbėt ir viskas, dabar stengiuosi apie tai negalvoti“.
Patikėti D.Rediku trenerius Kipre įtikino jo senas pažįstamas, krepšinio agentas Thanos Koukouravas, sugebėjęs po skandalų 2016-aisiais rasti klubą D.Redikui antrosios Graikijos lygos klube Arkadijos SEFA.
Ten žaidėjas neprisidirbo, atvirkščiai – užsitarnavo patikimo gynėjo etiketę. Be viešų naujų skandalų jis išgyveno ir Kipre.
„Užtenka nesąmonių, kiek galima? Kiek tu šansų gausi? Vieną, antrą, trečią, ketvirtą? Jau užtenka tų šansų. Tiek gavęs… reikia pradėti galvoti. Reikia pradėti krepšinį žaisti, jei dar yra kas tiki manimi ir kas nori, kad žaisčiau“, – atviravo D.Redikas.
Per savo karjerą D.Redikas rungtyniavo Vilniaus „Lietuvos ryte“, Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ klube, Latvijoje „Barons“ ir „Jekabpils“, NKL klubuose Jonavoje ir Šakiuose, Graikijoje Arkadijos SEFA, Kipre Limasolio „Apollon“ ir AEL.