Europos dailiojo čiuožimo čempionate A. Zagitova nesublizgėjo, tačiau arti aukso

Europos dailiojo čiuožimo čempionatas Baltarusijos sostinėje Minske startavo kaip ir manyta – Rusijos atstovių dominavimu, tačiau visų pirmųjų trijų pozicijų po trumposios programos rusėms užimti nepavyko.

Alina Zagitova<br> AP nuotr.
Moterų varžybų trumpojoje programoje dalyvavusi lietuvė Paulina Ramanauskaitė užėmė 32-ąją vietą ir baigė savo pasirodymą.<br>Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Jan 23, 2019, 10:06 PM, atnaujinta Jan 25, 2019, 12:58 PM

Po to, kai Rusijos čempionate Pjongčango olimpinė čempionė Alina Zagitova krito, tik visiškas šios sporto šakos tinginys neprognozavo sportininkės fiasko Europoje.

Ir dalis tiesos buvo – ne itin gerai ir stabiliai net pasirengimo metu ant ledo atrodžiusi A.Zagitova Minske per savo trumpąją programą kelis kartus šuolius atliko „ant klaidos ribos“, todėl niekas nenustebo, kai už trigubą flipą ji vietoj galimų 13 balų gavo 10.

Pasibaigus programai teisėjai jai skyrė neįprastai mažus 75 balus, tačiau ir to užteko, kad ji taptų vienvalde varžybų lydere. Kitą vertus, rusė galėjo labai kompfortiškai jaustis, nes oponentės liko tolokai.

„Man dabar svarbiausia buvo ne tobulai atlikti šuolius, o tiesiog tobulai čiuožti ledu. Ką ir dariau. Be to, sau daviau žodį – jokių emocijų“, – kalbėjo turnyro favoritė.

Antroje pozicijoje įsitaisė olimpinės čempionės komandos draugė Sofija Samodurova, kur dar per jauna varžytis su patyrusią, tačiau tai pat jaunyste kvėpuojančia A.Zagitova. S.Samodurovai tai pirmasis Europos čempionatas.

Ir debiutantė darė viską, kad įtiktų teisėjams bei „Olimpijskyj“ arenos publikai ir savo pasirodymą vainikavo 72,88 balo.

Rusijos rinktinės treneriai kalbėjo, kad trečioje vietoje jų manymu bus auklėtinė Stanislava Konstantinova, tačiau ši pateikė staigmeną, su 56,67 balo nusiritusi į 11 vietą. Kodėl tokia žema vieta? Rusė ne tik blogai čiuožė, tačiau po vieno iš šuolių net ir krito.

O trečioje po trumposios programos buvo JAV gimusi ir Šveicarijai atstovaujanti Alexia Paganini, kuris rezultatas yra 65,64 balo.

Sekmadienį šešioliktą gimtadienį minėsiančios sportininkės programa buvo įvertinta 42,31 balo.

Laisvąją programą, po kurios paaiškės nugalėtoja, sportininkės šoks penktadienį. Iš viso trečidienį kovojo 36 atstovės, o paskutines 12 vietų užėmusių sportininkių laisvosios programos nešoks.

Intrigą šiose pirmenybėse galėjo kurti ir dar viena garsi Rusijos dailiojo čiuožimo atstovė Jevgenija Medvedeva, tačiau ji net nepateko į rinktinę – po šalies čempionato kovų treneriai nutarė neimti sportininkės į Minską.

Porų varžybose po pirmosios dienos pirmauja nenugalimieji prancūzai Vanessa James ir Morganas Cipresas. Jų trumpoji programa įvertinta 76,55 balo. Šiai porai konkurenciją bando daryti rusai Jevgenija Tarasova ir Vladimiras Morozovas, kurie turi 73,90 balo.

„Lietuva tiesiogiai“: iš kur paimti pinigų gynybai?