Danas Rapšys antruoju rezultatu lengvai pateko į plaukimo pasaulio čempionato pirmąjį finalą

Pietų Korėjos mieste Gvangdžou vykstančiame pasaulio vandens sporto šakų čempionate prasidėjo plaukimo varžybos. Pirmasis tarp lietuvių į baseiną šoko Danas Rapšys, kuris lengvai įveikė 400 metrų laisvuoju stiliumi rungties atranką ir antruoju rezultatu pateko į finalą.

Danas Rapšys pateko į plaukimo pasaulio čempionato 400 m laisvuoju stiliumi rungties finalą.<br> Reuters/Scanpiox nuotr.

Jul 21, 2019, 6:22 AM, atnaujinta Jul 22, 2019, 11:14 AM

Mūsiškis nuotolį nuplaukė per 3 minutes 44,31 sek. Greičiausias atrankoje buvo kinas Sun Yangas (3:44,10), o trečiąjį laiką užfiksavo Jackas McColoughlinas iš Australijos (3:44,79).

„Viskas gerai ir pagal planą. Gerai išsidėliojau distanciją. Matėme prieš plaukimą, kad rezultatai buvo geri, tad visi pasistengėme“, – po finalo LRT.lt sakė D.Rapšys.

Sekmadienį nuo 14 val. Lietuvos laiku D.Rapšys varžysis finale dėl pirmojo apdovanojimo pasaulio čempionate.

47 sportininkai kovojo 400 metrų laisvuoju stiliumi rungties penkiuose atrankos plaukimuose.

Kadangi šioje rungtyje pusfinalių nėra, 24-erių D.Rapšys privalėjo patekti tarp aštuonių greičiausių distancijos plaukikų.

8. Ji Xinje (Kinija) – 3:46,34.

Plaukimo varžybose be D.Rapšio dalyvaus dar 7 Lietuvos sportininkai: Simonas Bilis, Giedrius Titenis, Andrius Šidlauskas, Deividas Margevičius, Tadas Duškinas, Kotryna Teterevkova ir Ugnė Mažutaitytė.

A. Šidlauskas pateko į pusfinalį, G. Titenis ir T. Duškinas – ne

100 metrų krūtine rungties atrankoje sekmadienį plaukė A.Šidlauskas ir G.Titenis.

A.Šidlauskas distanciją įveikė per 59,75 sek., atrankoje užėmė 16-ąją vietą ir pateko į pusfinalį. G.Titenis (1 min. 00,20 sek.) liko 21-as ir pusfinalyje nedalyvaus. Jam iki pusfinalio barjero trūko 0,45 sek.

Greičiausi šios rungties atrankoje buvo britas Adamas Peaty (57,59 sek.), baltarusis Ilja Šymanovičius (58,87) ir japonas Yasuhiro Koseki (58,91).

Iš viso 100 metrų krūtine rungties atrankoje dalyvavo 87 plaukikai.