Todėl gydytojai dermatologai rekomenduoja tarp tokių lakavimų daryti pertraukas, rašo mirkrasoty.life.
Pasak jų, nago plokštelės pažeidimas – dar ne viskas, ką turite žinoti svarstydamos apie gelinį lakavimą.
Gelinis lakas neretai yra džiovinamas po UV lempa. Tai kelia grėsmę asmenims, kurie ant delnų, pirštų turi didelių apgamų, mat UV spinduliai gali lemti onkologinių ligų vystymąsi.
Taip lakuojant nagus, nagas džiovinamas, užtepamas bazinis sluoksnis, keli lako sluoksniai ir viršutinis permatomas lako sluoksnis. Nago plokštelė negauna pakankamai deguonies, todėl gali dar labiau išsausėti, pradėti pleiskanoti.
Manikiūro meistrai teigia, kad rekomenduojamos pertraukos priklauso nuo žmogaus poreikių, o nagų pažeidimai – nuo naudojamo lako kokybės ir meistro įgūdžių. Nagus silpnina ne lakas, o netinkamas gelinio lako nuėmimo procesas.
Būtent tokio proceso pasekmes ir matote nuotraukoje.
Teigiama, kad jei maitinatės visavertiškai, imunitetas yra stiprus, nagai anksčiau nesisluoksniavo, o po ilgalaikio lakavimo pastebite nemalonius nagų pokyčius, galima įtarti, jog meistras netinkamai paruošė nagą lakui nuvalyti.
Lakas turėtų pasišalinti vien su apelsinmedžio lazdele. Jei prireikia mechaninio gremžimo metaliniu įrankiu, tuomet kartu su neatsiskyrusio lako likučiais pažeidžiamas viršutinis nago sluoksnis ir tai silpnina nagus.
Be to, atminkite, kad nagų pokyčiai kartais gali byloti ir apie grybelines ligas, ilgalaikis lakavimas ant tokio nago gali dar labiau pakenkti.
Daugiau apie tai, kokias ligas gali atskleisti nagai, esame rašę čia.
Būkite atidūs savo sveikatai, nes tik sveiki nagai gali būti gražūs.