Siūlo natūralią priemonę prieš rudeninę depresiją: padėti gali puodelis žolelių arbatos

2021 m. spalio 22 d. 07:00
Keičiantis metų laikams, dažnai susiduriama su suprastėjusia nuotaika, mažesne motyvacija, kartais nuovargiu ir socialinių santykių vengimu – tai klasikinis sezoninės depresijos simptomų rinkinys.
Daugiau nuotraukų (1)
Sezoninį nuotaikų sutrikimą labiausiai lemia gaunamos šviesos sumažėjimas, šaltis bei su metų laiku susiję gyvenimo būdo pokyčiai – didesnis sėslumas, mažiau laiko praleidžiama lauke bei kita.
Jei tai nėra vidutinė ar sudėtinga depresijos forma, tablečių griebtis ne visada verta, gali padėti švelniau veikiančios priemonės – viena iš jų – jonažolė.
Paprastoji jonažolė (lot. Hypericum perforatum) savo sudėtyje turi dešimtis sudėtingos cheminės struktūros junginių – šios natūralios augalinės medžiagos lemia labai platų jonažolės poveikių spektrą – nuo odos problemų iki depresijos gydymo.
Atlikti tyrimai su jonažole rodo, jog jos fitocheminės medžiagos veikia labai panašiai į šiais laikais plačiai naudojamus sintetinius vaistus nuo depresijos.
Antidepresantai įprastai stipriai veikia į vieną, kartais į porą biocheminių organizmo mechanizmų – didina serotonino kiekį, noradrenalino kiekį bei kt.
Moksliniai duomenys rodo, jog jonažolė daro švelnų poveikį į labai daug biocheminių mechanizmų, kurie lemia psichiką – į serotonino, dopamino, noradrenalino bei į kitus,– visa tai lemia šios vaistažolės gebėjimą gydyti įvairias psichines ligas bei šalinti psichologines problemas.
Jonažolių žolė – plačiausiai ištirta vaistažolė depresijai gydyti. Šiuolaikinis mokslas patvirtino, jog jonažolė ne tik pajėgi gydyti silpną, vidutinę, kartais net ir sunkesnę depresijos formą, bet prilygsta ir kai kuriems šiais laikais vartojamiems antidepresantams.
Kadangi su šia vaistažole buvo atlikta daug mokslinių tyrimų,- mokslininkams ne tik pavyko patvirtinti nuotaiką gerinančias savybes, bet ir atrasti dideles perspektyvas jonažoles pritaikyti gydymui – pastebėta, jog jonažolių preparatai padeda kovoti su nerimu, gerina miegą, pasižymi nervų sistemą nuo pažeidimų apsaugančiu (neuroprotekciniu) poveikiu bei daugeliu kitokių įdomių savybių.
Jeigu ir jus, kaip daugelį kitų, užklupo sezoninis nuotaikos sutrikimas, pabandykite pagerinti savo psichologinę būklę pasitelkiant jonažolių žolės arbatą.
Pasigaminti jonažolių arbatos labai paprasta – tereikia arbatinį šaukštelį džiovintų jonažolių užpilti stikline verdančio vandens bei palaikyti 10-15 minučių, po to nukošti bei išgerti. Tokią arbatą rekomenduojama gerti iki 3 kartų per dieną, nepertraukiamai vartojant ne ilgiau nei 4 savaites.
Jonažolių galima rasti Lietuvos laukuose, tačiau tiems, kurie nėra itin pažįstami su vaistiniais augalais, rekomenduojame jonažolių žolės ieškoti vaistinėse.
Nors jonažolė natūraliosios medicinos poreikiams vartojama daugeliui susirgimų gydyti, su šia vaistažole reikėtų elgtis atsargiai – jonažolės kaupia medžiagas, kurios gali sąveikauti su vartojamais vaistais, todėl, jei nuolatos vartojate vaistus, dėl jonažolės vartojimo būtina pasitarti su vaistininku.
Jonažolė tinkamiausia vartoti tuomet, kai mažai saulės, kadangi didina organizmo pažeidžiamumą šviesai, todėl jonažolių griežtai nereikėtų vartoti tuomet, kai kūnas gauna daug saulės šviesos.
Jonažolių arbata taip pat nepatartina tiems, kurie turi aukštą kraujo spaudimą, jautrią odą ar virškinimo sistemą. Kaip ir daugelio vaistažolių, jonažolių žolės taip pat derėtų vengti nėštumo ir žindymo laikotarpiais.
Tekstas parengtas bendradarbiaujant su Lietuvos fitoterapijos asociacija.
jonažolė^Instantfitoterapija
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.