Kiek kartų vaikui sirgti yra per dažnai? Pasakė, kada kreiptis rimtesnės pagalbos

2020 m. liepos 26 d. 17:24
Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijoje yra įtvirtinta daugiau nei 50 vaiko teisių. Tarp jų ir vaiko teisė į sveikatą, jos priežiūrą ir sveiką gyvenseną. O stipri sveikata prasideda nuo imuniteto.
Daugiau nuotraukų (1)
Stiprus imunitetas padeda išvengti ligų ir gerina nuotaiką. Pats tinkamiausias metas imuniteto stiprinimui – vasara, todėl visi tėvai turėtų žinoti, kaip stiprinti atžalų imunitetą.
„Norint sustiprinti vaikų imunitetą, patariama leisti laiką su šeima aktyviai. Aktyvus laisvalaikis gamtoje įvairiais metų laikais, vaikščiojimas gryname ore, maudynės ežere ar jūroje yra puikūs grūdinimosi būdai. Siekiant, kad vaikų organizmas būtų aprūpintas visomis reikiamomis medžiagomis, vitaminais ir mineralais, svarbu užtikrinti visavertę mitybą. Vaikas turi kiekvieną dieną valgyti daržoves ir vaisius, pieno produktus, neriebią mėsą, kiek rečiau – žuvį“, – kalbėjo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Klaipėdos mieste Inga Česė.
Svarbu suprasti, kad vaikų imuniteto stiprinimas yra ilgas ir sudėtingas procesas. Todėl natūralu, kad šaltuoju sezonu vaikai vis tiek suserga infekciniais susirgimais.
Imuninė sistema pilnai susiformuoja tik apie dvyliktus gyvenimo metus. Medicinos specialistų teigimu, normalu, jei vaikas infekcinėmis ligomis, kurias lydi aukšta temperatūra, per metus serga 6-8 kartus.
Pasak I. Česės, imunitetą stiprina produktų, kuriuose yra gerųjų bakterijų, vartojimas. Gerosios bakterijos, arba kitaip – probiotikai, stimuliuoja gerųjų bakterijų žarnyne dauginimąsi ir augimą.
Probiotikų galima rasti jogurtuose, kai kurių rūšių pieno mišiniuose, bananuose, cikorijose, kai kuriose vaikiškose košėse. Vaikams taip pat rekomenduojama vartoti omega-3 riebalų rūgščių turinčius maisto produktus.
„Auginant vaikus, kelis kartus per dieną patalpas reikia vėdinti ir drėkinti jose esantį orą. Centrinis šildymas bei oro kondicionieriai sausina nosies ir gerklės gleivinę, tai leidžia mikrobams lengviau pakliūti į organizmą. Taip pat derėtų pratinti vaikus laikytis dienos režimo: eiti miegoti ir keltis ryte tuo pačiu laiku“, – sakė I. Česė.
Kaip teigia gydytojai, vaikui profesionali konsultacija būtina, jeigu jis serga daugiau nei aštuonis kartus per metus, arba serga rimtesnėmis ligomis, pavyzdžiui, plaučių uždegimu.
vaiko sveikata^InstantProbiotikai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.