Išvakarėse Bangladešas pareiškė, kad pinigai buvo nurašyti kompiuterinių nusikaltėlių nurodymu.
Pavogtų pinigų suma neskelbiama.
Vagystės faktą patvirtino Niujorko federalinių rezervų bankas ir SWIFT. Abi institucijos šia tema nesiplėtė, pabrėždamos, kad tyrimas tęsiamas, ir kol kas nėra pagrindo teigti, jog į mokėjimų sistemą buvo įsilaužta.
Pasak JAV banko, kuris aptarnauja 250 centrinių bankų, vyriausybių ir kitų viso pasaulio organizacijų sąskaitas, „mokėjimo nurodymų, apie kuriuos čia kalbama, autentiškumą SWIFT pranešimų sistema visiškai patvirtino, kaip to reikalauja standartiniai autentiškumo patvirtinimo protokolai“.
SWIFT, kurios būstinė yra Belgijoje, pranešime spaudai sako, kad pradėjo tirti incidentą. Ir pabrėžė, kad organizacija laikosi nuostatos nekomentuoti atskirų subjektų veiksmų ar jų pranešimų.
SWIFT taip pat pabrėžia, kad mokėjimo nurodymai tikrinami dviejose įstaigose – siuntėjo ir gavėjo – ir nėra pagrindo manyti, kad tarpbankiniame tinkle atsirado pažeidžiama vieta.
Tarptautinių tarpbankinių finansinių atsiskaitymų organizacija SWIFT (angl. „Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication“) jungia daugiau kaip 10 tūkstančių bankų ir finansų įstaigų 210 pasaulio šalių ir užtikrina maždaug 1,8 mlrd. pranešimų perdavimą per metus.
Parengė Leonas Grybauskas