Šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) balandžio-birželio mėnesiais išaugo 3,2 proc., teigė Nacionalinis statistikos biuras (NBS), darbuotojams, gamykloms ir įmonėms po griežto karantino atsargiai sugrįžus į senas vėžes.
Tačiau itin svarbiu vartotojų pasitikėjimo rodikliu laikoma mažmeninė prekyba neatitiko lūkesčių ir praėjusį mėnesį susitraukė 1,8 proc.
Praėjusių metų pabaigoje Uhano mieste pirmą kartą pastebėtas koronavirusas uždarė viso pasaulio bendroves, sunaikino šimtus milijonų darbo vietų ir pasaulio ekonomiką galimai privedė prie recesijos.
Nors Kinijos oficialūs duomenys patvirtino vieną mažiausių šalies ekonomikos prieaugių, duomenys vis vien yra žymiai geresni nei 1,3 proc. augimas, kurį prognozavo naujienų agentūros AFP apklausti analitikai.
Pirmaisiais šešiais šių metų mėnesiais šalies ekonomika susitraukė 1,6 proc., teigė NBS, o nedarbo lygis miestuose birželį siekė 5,7 proc. ir buvo mažesnis nei ankstesnį mėnesį fiksuotas 5,9 proc. lygis.
Nedarbo lygis ir toliau bus atidžiai stebimas, kadangi į neapibrėžtumo veikiamą rinką šiemet pateks beveik 9 mln. absolventų, o analitikai pabrėžia, kad faktinis nedarbo lygis galimai yra aukštesnis.
„Oxford Economics“ ekonomistas Tommy'is Wu praėjusį mėnesį ataskaitoje pažymėjo, kad „tyrimais grindžiamas nedarbo lygis neatspindi viso darbo rinkoje pastebimo streso, kadangi į duomenis neįtraukiama daug (potencialių) bedarbių migrantų“.
Pramonės gamyba, gegužę išaugusi 4,4 proc., birželį toliau augo ir pateisino 4,8 proc. augimo lūkesčius.
Kai kur manoma, kad Kinija galimai bus vienintelė didelė pasaulio ekonomika, 2020 metais užfiksuosianti ekonominį augimą – kadangi ją virusas paveikė pirmą, manoma, kad ji ir turėtų atsigauti pirmoji.