Pristatydamas naująjį savo kūrinį dailininkas neslėpė jaudulio. Kaip pasakojo A.Kriščiūnas, jaudina ne paties paveikslo pristatymas visuomenei, o susidūrimas su žmonėmis akis į akį.
„Čia pavaizduota moteris, kuri tiesiogiai išgyvena meilės kančią. Laimingos meilės. Nelaimingos meilės. Kančia yra saldi, tuo pačiu žudanti, kančia yra tokia, kokios mes visi norime. Visi mes norime patirti meilės jausmą.
Aš manau, kad šiame paveiksle yra pavaizduota moteris, patirianti meilę. Kokia tai meilės versija, kiekvienas gali atsakyti skirtingai“, – portalui lrytas.lt aiškino A.Kriščiūnas.
Dailininko teigimu, tapydamas moters veidą jis neturėjo konkrečios moters vaizdinio savo galvoje. Tapė tai, kas jam atrodė gražu.
„Tas veidas man tiesiog turi patikti. Koks jis bus, man nelabai svarbu. Svarbu, kad tas žmogus, ta moteris man patiktų. Tai turi būti žmogus, kurį aš galėčiau pamilti, su kuriuo galėčiau kalbėtis, kurį galėčiau suprasti. Tai yra svarbiausia“, – pastebėjo A.Kriščiūnas.
Naujausias menininko paveikslas gimė Fuerteventūroje. Tai yra Kanarų salyno, priklausančio Ispanijai, sala Atlanto vandenyne. Ten dailininkas su žmona žurnaliste Jurga Baltrukonyte leidžia šaltąjį metų periodą, savo nuosavuose namuose.
Jį nutapyti – nuo pat idėjos iki jos išpildymo – užtruko apie savaitę.
„Toks mano gyvenimas – atsibundu, tapau, pavalgau, tapau...“ – šyptelėjo menininkas.
Jei paveikslas apie meilę, kas jo įkvėpėjas?
„Visi mano gyvenime sutikti žmonės. Visos mano gyvenime sutiktos moterys, pradedant mama, baigiant dukra.
Visos gyvenime sutiktos meilės ir yra įkvėpėjas. Ir tos, kurios net nežinojo, kad jos yra mano meilės. Kiekvienas iš mūsų išgyvename spontaniškų įsimylėjimų. Tai praeina, atrodo, viskas išnyko, bet ne, tai mus pakeitė.
Kitą žmogų mes jau mylėsime brandžiau, labiau suprasdami, ko mes norime, kaip mes norime atsiduoti tam žmogui. Įsimylėjimai mus formuoja“, – tikino A.Kriščiūnas.
Dailininkas Palangoje savo paveikslų ekspoziciją pristato jau septintus metus iš eilės.