Užfiksuota žiauri egzekucija: kol šunys draskė gyvūną, medžiotojai žiūrėjo ir juokėsi

Lapkričio mėnesį po Jungtines Karalystes paplito kraupi filmuota medžiaga. Rytų Sasekse medžioklės sabotuotojai, panaudoję droną, užfiksavo kaip daugybė skalikų užpuolė ir sudraskė lapę, o tuo tarpu trys medžiotojai stovėjo šalia ir juokėsi.

Šunys ilgai lapę persekiojo, kol galiausiai pagavo, apsupo didžiuliu būriu ir tiesiog suplėšė vargšą žvėrį į gabalus.<br> Momentinis kadras.
Šunys ilgai lapę persekiojo, kol galiausiai pagavo, apsupo didžiuliu būriu ir tiesiog suplėšė vargšą žvėrį į gabalus.<br> Momentinis kadras.
Daugiau nuotraukų (1)

ggi.lt

Jan 14, 2020, 9:38 AM

Kovotojai prieš medžioklę „West Kent Hunt Sabs“ išplatino filmuotą medžiagą, kurioje matosi kaip raiti ant žirgų medžiotojai užsiundė skalikus sugauti lapę. Šunys ilgai ją persekiojo, kol galiausiai pagavo, apsupo didžiuliu būriu ir tiesiog suplėšė vargšą žvėrį į gabalus, o paskui grįžo pas medžiotojus, palikę sudraskytas ir kruvinas kūno liekanas voliotis ant žolės.

Harry Blackhurst iš „West Kent Hunt Sabs“ tvirtina, kad jis ir jo komanda bandė išgelbėti gyvūną ir vėliau paimti suplėšytą kūnelį, bet jiems sutrukdė medžiotojai, kuriems visa ši situacija pasirodė labai juokinga. Jis ragina Rytų Sasekso policiją vykdyti 2004 metų medžioklės įstatymą, kuriame skelbiama, kad lapių medžioklė Anglijoje, Škotijoje ir Velse yra neteisėta. Įstatymas draudžia tradicinę lapių ir kitų žinduolių medžioklę su šunimis, tačiau leidžia medžioklę pėdsakais, kuri nuo tradicinės skiriasi tuo, kad šunys ieško ne gyvos lapės, o seka dirbtinius jos pėdsakus.

Policija patvirtino, kad tiria įvykį. H. Blackhurst iš Kento kalbėjo: „Mums atėmė žadą. Kaip kažkas gali būti tokie žiaurūs vargšui gyvūnui? Man tai yra nesuvokiama. Liūdna, kad nieko dėl to nedaroma, nes pats medžioklės įstatymas yra taisytinas ir daugelis naudojasi jo spragomis. Tai buvo nelegali medžioklė.

Buvo mažiausiai 30 skalikų ir jie visiškai nebandė sekti pėdsakais, o buvo tiesiog užsiundyti sudraskyti žvėrį.“ H. Blackhurst ir „West Kent Hunt Sabs“ komanda buvo pakviesti kitos grupės – „South Coast Hunt Sabs“, kurie stebėjo medžioklę.

H. Blackhurst toliau pasakojo: „Gavome skambutį iš „South Coast Hunt Sabs“, kad jiems reikia mūsų pagalbos. „South Coast Hunt Sabs“ jau sekė skalikus, kurie pajutę lapės kvapą bėgo paskui ją, todėl mes greitai įjungėme droną. Mes bandėme suklaidinti skalikus medžioklės ragu. Medžiotojai tai turėjo girdėti, tačiau nieko nedarė. Kai lapė buvo nužudyta, aš susigrąžinau droną ir nubėgau paimti lapės kūno. Deja, dėl pakeliui buvusių pelkės ir upelio, aš negalėjau patekti ten anksčiau už medžiotojus. Jie ir pasiėmė kūno likučius.“

Rytų Sasekso medžiotojų atstovas Romney Marsh Hunt kaltinimus dėl žiaurių veiksmų ir neteisėtos medžioklės neigia: „Man visa tai yra naujiena. Visą dieną su savimi turėjome 40 šunų. Jie gali kelioms minutėms kažkur nuklysti, taip turbūt ir nutiko. Aš nežinau. Negaliu patikėti, kad medžiotojai juokėsi, nes niekas net nežinojo, kad skalikai pagavo lapę. Mes visą dieną sportavome, jodinėjome pramintais takais. Akivaizdu, kad nuo kelio nukrypo keletas skalikų.“

Sasekso policijos atstovas teigė: „Sasekso policija šeštadienį (lapkričio 9 d.), 2.09 val., gavo pranešimą apie neteisėtą lapių medžioklę Gildforde, netoli miesto Rye. Į įvykio vietą buvo nusiųsti pareigūnai. Dabar buvo pateiktas vaizdo įrašas ir šis įvykis bus ištirtas.“

Informacija paruošta Erikos Gasiul iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.