Galingiausios pasaulio katės: šalių ir religijų valdovų širdys priklausė joms Už pasaulio lyderių slypėjo ypatingos murklės

Katėms gerai sekasi aukštose vietose, todėl nenuostabu, kad jos dažnai buvo matomos galingiausių istorijos žmonių pašonėje.

 Socks: Clintonų katė.<br> AP/Scanpix nuotr.
 Socks: Clintonų katė.<br> AP/Scanpix nuotr.
 Jockas VI.<br> AP/Scanpix nuotr.
 Jockas VI.<br> AP/Scanpix nuotr.
 Socks: Clintonų katė.<br> AP/Scanpix nuotr.
 Socks: Clintonų katė.<br> AP/Scanpix nuotr.
 Angoros veislės katė.<br>SIPA/Scanpix nuotr. 
 Angoros veislės katė.<br>SIPA/Scanpix nuotr. 
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Jul 25, 2020, 8:17 PM

Už kiekvieno puikaus lyderio tikriausiai yra katė, rezganti planus, kaip užvaldyti pasaulį savo mielumu, rašo cattime.com.

Štai keletas kačių, kurios stovėjo galingiausių pasaulio žmonių pašonėje svarbiausių istorinių įvykių metu.

Tabby ir Dixie: Abrahamo Lincolno katės

Kai jis nekovojo prieš vergiją ir nebandė išlaikyti JAV vieningų, A.Lincolnas praleisdavo valandų valandas ir buvo labai laimingas su savo dviem augintinėmis katėmis – Tabby ir Dixie.

Jis net buvo sugautas maitinantis Tabby nuo stalo per oficialias vakarienes Baltuosiuose rūmuose ir kartą pasakė: „Dixie yra protingesnė už visą mano kabinetą! Ir be to, ji neatsikalbinėja!“

Taip pat buvo žinoma, kad A.Lincolnas į Baltuosius rūmus atnešė keletą paklydimų, tačiau Tabby ir Dixie visada užėmė ypatingą vietą jo nuoširdžioje širdyje.

Micė: popiežiaus Leo XII katė

Atskleisti faktai rodo, kad pamaldumas nesutrukdė ypatingai popiežiaus meilei katei: jis ją slėpdavo savo drabužio klostėse net svarbių priėmimų metu.

Pilkšvai rausvo kailio katė gimė Vatikane ir lydėjo pontifiką per įvairius jo susitikimus ir pareigas, didžiąją dalį laiko būdama paslėpta.

Kai esi didžiausios pasaulyje religijos valdovas, turėti spaltą draugą visada šalia yra tikrai gera.

Jockas: Winstono Churchillio katinas

Kas galėtų paguosti šalies, kovojančios su nacių pajėgomis, ministrą pirmininką? Žinoma Jockas, marmelado spalvos Winstono Churchillio katinas.

W.Čerčilis taip mylėjo savo katiną, kad kartu sujuo valgė ir miegojo vienoje lovoje, taip pat karo metu vesdavosi murklį į kabineto posėdžius. Tiesą sakant, jei Jockas vėluodavo pavalgyti, W.Čerčilis pasiųsdavo savo tarnus, kad jį surastų, ir atsisako valgyti, kol katinas nebus kartu su juo.

Jockas buvo kartu su W.Churchilliu mirties patale, o mirštant W.Churchillis paprašė, kad jo namuose visada gyventų rausvo kailio katė. Ir ta tradicija vykdoma iki šių dienų.

Marijos Antuanetės angoros katės

Ši istorinė figūra turėjo šešias angoros kates, ir ji tirai galėjo galėjo leisti joms valgyti tortą, mat visos augintinės iki Prancūzijos revoliucijos gyveno Versalio rūmuose su Prancūzijos karaliene.

Prasidėjus revoliucijai M.Antuanetė žinojo, kad turės nemalonumų, todėl planavo laivu sprukti į JAV. Tačiau prieš pat jos įlaipinimą, M.Antuanetė buvo sulaikyta.

Legenda pasakoja, kad šešios jos katės saugiai pateko į laivą, kol šeimininkė buvo sulaikoma ir išplaukė į Meiną, kur tapo Meino meškėnų veislės protėviais.

Socks: Clintonų katė

Viena garsiausių prezidentinių kačių tapo Clintonų katė Socks. Fotografai pirmiausia ją ėmė medžioti Arkanzaso gubernatoriaus rūmuose, prieš jai persikeliant į Baltuosius rūmus.

Apie katę ir jos gyvenima net buvo pradėtos kurti dainos ir animaciniai filmukai. Socks buvo tokia populiari, kad Clintonų šeima turėjo paprašyti žurnalistų ir fotografų, kad paliktų vargšę katytę ramybėje.

Katės žmonijos istorijoje visada buvo galios simboliai, ir dabar jos valdo internetą be konkurencijos.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.