Dovanojantiems gyvūną – svarbios taisyklės: siūlo pasirašyti ir sutartį

Dovanoti augintinį – svarbus ir dažnai nelengvas sprendimas, reikalaujantis atsakomybės bei pastangų. Nesvarbu, ar nori atiduoti ilgai augintą bei mylėtą šeimos narį, netikėtai atsiradusį prieaugį ar gatvėje rastą keturkojį, šie patarimai padės surasti naujus namus ir atsakingus šeimininkus.

Nesvarbu, ar nori atiduoti ilgai augintą bei mylėtą šeimos narį, netikėtai atsiradusį prieaugį ar gatvėje rastą keturkojį, šie patarimai padės surasti naujus namus ir atsakingus šeimininkus.<br> 123f nuotr.
Nesvarbu, ar nori atiduoti ilgai augintą bei mylėtą šeimos narį, netikėtai atsiradusį prieaugį ar gatvėje rastą keturkojį, šie patarimai padės surasti naujus namus ir atsakingus šeimininkus.<br> 123f nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 10, 2019, 8:20 PM

Pasirūpinkite augintinio sveikata

Prieš dovanodami gyvūną, įsitikinkite, jog atlikote visas reikalingas veterinarines procedūras:

  • privalomieji skiepai nuo pasiutligės, taip pat – maro, virusinio gastroenterito, hepatito, paragripo bei kitų pagrindinių susirgimų;
  • gyvūno ženklinimas: „sučipuokite“ augintinį, nes perduodamą gyvūną ne tik privaloma paženklinti poodine mikroschema, bet tai užtikrins ir jo atsekamumą. Gyvūnų registravimas ir identifikavimas yra šiuolaikiškas būdas užtikrinti, kad pasimetęs augintinis greitai ir saugiai grįžtu pas mylintį šeimininką;
  • sterilizuokite ar kastruokite dovanojamą gyvūną: tai ne tik padės naujam šeimininkui išvengti nepageidaujamo prieaugio, bet ir apsaugos nuo ligų – gimdos, kiaušidžių, prostatos, sėklidžių, pieno liaukų uždegimų bei navikų ir kt.
  • jei gyvūnas rastas gatvėje, pirmiausia apie jį turite informuoti savivaldybę arba policiją. Po 14 dienų nuo pranešimo augintinis teisiškai pereis jūsų nuosavybėn. Tik tuomet galėsite jį dovanoti, tačiau iki šio laiko jau galėsite įgyvendinti visus žemiau aprašytus žingsnius.

Paklauskite aplinkinių

Skirkite laiko apie gyvūno dovanojimą informuoti savo draugus, šeimos narius, kaimynus bei artimuosius, kurie pažįsta jūsų augintinį bei gali būti suinteresuoti suteikti jam naujus namus. Paprašykite jų pasidalinti informacija apie dovanojamą gyvūną savo pažįstamų rate. Atiduodami jį žinomam asmeniui, galėsite jaustis saugesni dėl augintinio gerovės. Reklamuokite augintinį. Tai sėkmingai galite atlikti patalpindami informaciją apie gyvūną socialiniuose tinkluose, skelbimų portaluose, spaudoje ir kitose priemonėse.

Pasiekti geriausių rezultatų padės:

  • kokybiškos nuotraukos: gerai matomas augintinio kūno sudėjimas, bruožai, spalvos ir pan. Venkite susiliejusių, blankių, tamsių nuotraukų bei nereikalingų objektų, nukreipiančių dėmesį (kiti gyvūnai ir t.t.);
  • išsamus bei teisingas gyvūno aprašymas: papasakokite apie savo augintinio charakterį, pomėgius, įprastą dienos rutiną, santykius su kitais gyvūnais, vaikais, vyresnio amžiaus žmonėmis ir k.t.;
  • teisinga informacija apie galimus sunkumus: jei gyvūnas turi neigiamų savybių (pvz.: paliktas vienas triukšmauja ar niokoja namus), informuokite potencialų šeimininką apie esamą situaciją, tačiau rekomenduokite jos sprendimo variantus: reikalingą didesnį fizinį aktyvumą, žaidimus ir pan.

Pasidomėkite nauju šeimininku

Dovanodami augintinį nepažįstamam asmeniui, patikrinkite, ar jis nesusijęs su žiauraus elgesio su gyvūnais atvejais. Tai padaryti galite peržiūrėję socialinius tinklus bei įvairias visuomenės informavimo priemones, ar pasiteiravę vietinėse gyvūnų globos įstaigose.

Įsitikinkite, jog naujasis šeimininkas galės užtikrinti gyvūno auginimui reikalingas sąlygas: turės pakankamai laiko rūpintis nauju šeimos nariu, vietos namuose, finansines galimybes ir pan.

Neatiduokite iš karto

Pasiūlykite būsimam gyvūno globėjui kelis kartus susitikti su dovanojamu augintiniu, susipažinti su jo charakteriu, pomėgiais ir k.t.

Atkreipkite dėmesį, kaip gyvūnas jaučiasi ir elgiasi.

Susipažindamas su naujuoju šeimininku po truputį, jis patirs mažesnį stresą, jausis komfortabiliau bei saugiau.

Pasirašykite gyvūno dovanojimo sutartį

Tai įpareigos naująjį šeimininką prisiimti didesnę atsakomybę už augintinį. Sutartyje turi būti numatyta, kad gyvūnas bus globojamas užtikrinant jo gerovę, dovanotojui bus teikiama informacija apie gyvūno gyvenimo sąlygas, sveikatą, ir, reikalui esant, bus sudarytos sąlygos gyvūną aplankyti.

Sutartyje taip pat turi būti numatytas įsipareigojimas nenaudoti gyvūno veisimui, sterilizuoti gyvūną (jei tai dar nepadaryta), užtikrinti gyvūno gydymą, patvirtinimas, kad būsimas šeimininkas yra susipažinęs su veislės (ar bent panašiausios veislės, jei dovanojamas mišrūnas) specifika ir pan. Pažeidus sutartį dovanotojas bet kada gali pareikalauti grąžinti gyvūną.

Gyvūno dovanojimo sutarties formą su gyvūno perdavimo aktu ir sterilizacijos/kastracijos pasižadėjimu galite rasti ggi.lt.

Tais atvejais, kai dovanojate per jauną sterilizacijai augintinį arba dėl kitų priežasčių negalite jo sterilizuoti prieš dovanodami, pasirašykite gyvūno sterilizaciją užtikrinsiantį dokumentą. Gyvūnų prieglaudos – paskutinė išeitis

Jeigu įdėjus visas pastangas nepavyksta surasti naujų namų, kreipkitės į gyvūnų prieglaudas. Pirmiausia, jos gali padėti su informacijos apie dovanojamą gyvūną sklaida. Vertėtų suprasti, jog dažnu atveju prieglauda negalės gyvūno priimti iš karto – rekomenduojame kreiptis iš anksto, paliekant laiko naujo šeimininko paieškoms iki gyvūnų apgyvendinimo įstaigoje.

Informacija paruošta Kamilės Sakalauskaitės ir Indrės Vareikytės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.