Šunų laikymo sąlygos pašiurpino: vienas – tarp išmatų voljere, kitas – surūdijusioje statinėje

Gyvūnų nepriežiūros atvejai Lietuvoje toliau sparčiai auga ir dauguma žmonių vis dar laikosi įsikibę požiūrio, jog šuns vieta yra prie būdos. Dažnas nesivargina šuns fizine ir psichologine sveikata, numoja ranka į voljero ar būdos būklę bei higieną. Dėl to kasdien gyvūnų organizacijas pasiekia naujos istorijos, kurių negalima tyliai ignoruoti.

Abu gyvūnai laikomi be maisto ir vandens.<br>GGI nuotr.
Abu gyvūnai laikomi be maisto ir vandens.<br>GGI nuotr.
Abu gyvūnai laikomi be maisto ir vandens.<br>GGI nuotr.
Abu gyvūnai laikomi be maisto ir vandens.<br>GGI nuotr.
Abu gyvūnai laikomi be maisto ir vandens.<br>GGI nuotr.
Abu gyvūnai laikomi be maisto ir vandens.<br>GGI nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

ggi.lt

Jun 13, 2020, 3:22 PM, atnaujinta Jun 13, 2020, 3:25 PM

2020 m. gegužės mėnesį į VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ (toliau – GGI) rankas pateko naujas šunų nepriežiūros atvejis. Organizacija gavo nuotraukas ir liudijantį vaizdo įrašą, kuriame užfiksuoti du apleisti šunys. Vaizdo įraše matyti, jog vienas šuo laikomas tarp savo išmatų itin mažame voljere. Tuo tarpu kitas šuo gyvena ant troso tarp statybinių nuolaužų surūdijusioje statinėje. Abu gyvūnai laikomi be maisto ir vandens.

GGI, apklaususi liudininką ir surinkusi visą informaciją apie nepriežiūros atvejį, kreipėsi į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą prašydama atlikti patikrinimą dėl šunų laikymo sąlygų bei skirti baudą už vaizdo įraše užfiksuotą nepriežiūrą. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atliko patikrinimą Kalviuose, kartu su nuotraukas ir vaizdo įrašą atsiuntusiu liudininku. Patikrinimo metu, buvo nurodyta, jog šuns, kuris buvo pririštas prie būdos, laisvė nebuvo suvaržyta. Šįkart jis galėjo laisvai judėti, turėjo maisto ir vandens, buvo aktyvus, be baimės ar streso požymių.

Tuo tarpu kitas šuo, kuris buvo laikomas mažame voljere tarp savo išmatų, nebuvo rastas. Voljeras jau buvo išvalytas ir pradėtas ardyti. Augintinių šeimininkė paaiškino, kad minėtas šuo yra išvežtas į VšĮ „Šiaulių letenėlė“ globą. GGI, norėdama įsitikinti, ar informacija teisinga ir gyvūnas laikomas nurodytoje vietoje, susiekė su prieglauda. Vėliau buvo gautas patikinimas, jog šuo yra sveikas ir tikrai prižiūrimas jų globoje.

VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ nori priminti, kad organizacija aktyviai dirba su gyvūnų nepriežiūros ar žiauraus elgesio atvejais. Siekiama, jog už juos atsakingi asmenys ar įmonės būtų nubausti, užsiimama nuolatiniu visuomenės švietimu, teikiamos rekomendacijos bei nuolat bendraujama su atsakingomis institucijomis. Norėdami prisidėti prie šio ar kitų žiauraus elgesio su gyvūnais atvejų sprendimo, galite paaukoti pasirinktą pinigų sumą aukok.lt portale.

Informacija paruošta Klaudijos Benosenko iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.