Sąsajos tarp dovanojamų ir išmestų šuniukų įrodyti nepavyko

GGI gavo informaciją apie Pavilnyje galimai netinkamą elgesį su ką tik gimusiais šuneliais, kuriuos buvo bandoma padovanoti per Facebook grupę „Pavilnio bendruomenės šunys ir katės“. Kaimynams pasiskundus dėl netinkamo elgesio su naujagimiais skelbimas buvo išimtas, o vėliau, vienas šunelis, jau mėnesio laiko buvo paliktas prie Pavilnio bibliotekos. Rugsėjo 24 d., Parko gatvėje buvo išmestas antras, GGI ir aplinkinių nuomone, galimai tos pačios vados šunelis.

Sąsajos tarp dovanojamų ir išmestų šuniukų įrodyti nepavyko.<br>M.Patašiaus asociatyvi nuotr.
Sąsajos tarp dovanojamų ir išmestų šuniukų įrodyti nepavyko.<br>M.Patašiaus asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

tavogyvunas.lt

Dec 10, 2020, 3:40 PM

Anot Pranešėjos, vadoje buvo 5 šuniukai. Šiai dienai pas savininkę turėtų būti likę dar trys šuniukai, jeigu jie nebuvo išmesti. Merginai buvo siūlyta sterilizuoti kalytę, tačiau ji iš pasiūlymo pasijuokė. Su ja buvo susisiekusios prieglaudos, bet ji pagalbos atsisakė.

Iš Pranešėjos pateiktų duomenų matyti, kad savininkė sąmoningai padarė savo augintinius bešeimininkius, dėl ko, vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 6 straipsniu, kyla atsakomybė už gyvūnų nepriežiūrą, žiaurų elgesį su gyvūnais.

Vadovaujantis to paties įstatymo, 20 straipsnio 6 dalimi, kai gyvūno augintinio savininkas nebegali daugiau suteikti gyvūnui augintiniui reikiamos priežiūros, jis privalo perduoti gyvūną augintinį naujam savininkui (įskaitant perdavimą gyvūnų globėjui), kuris privalės prižiūrėti gyvūną augintinį pagal šio įstatymo ir kitų teisės aktų reikalavimus.

Dėl minėtojo administracinio nusižengimo, surinkusi susijusią medžiagą bei informaciją, GGI kreipėsi į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą su prašymu skubiai atlikti tyrimą dėl šio atvejo ir informuoti apie priimtą sprendimą. Visgi, dėl pakankamų įrodymų trūkumo buvo priimtas nutarimas nutraukti administracinio nusižengimo bylos teiseną.

Gyvūnas nėra daiktas, kurį galima išmesti atsiradus nepatogumams. Jei pastebite netinkamą elgesį su gyvūnu, nelikite abejingi, kaupkite informaciją, praneškite. Siekdami užkirsti kelią neatsakingam, žiauriam elgesiui su gyvūnu, turime būti sąmoningi ir vieninigi.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.