Ragina atsisakyti grandine rišti gyvūnus: „Ištiesk ranką, ne grandinę!“

Artėjančios Švento Pranciškaus Asyžiečio arba Pasaulinės gyvūnų dienos proga, kuri švenčiama spalio 4 dieną, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) kviečia visus prisijungti prie jau tradicija tapusių pamaldų už gyvūnų gerovę bei kitų renginių visoje Lietuvoje. Šiemet VMVT visuomenei siunčia svarbią žinutę – „Ištiesk ranką, ne grandinę!“.

Šuo pririštas prie būdos.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Šuo pririštas prie būdos.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
 VMVT ragina atsisakyti grandine rišti gyvūnus.
 VMVT ragina atsisakyti grandine rišti gyvūnus.
Šuo pririštas prie būdos.<br>V.Balkūno nuotr.
Šuo pririštas prie būdos.<br>V.Balkūno nuotr.
Šuo pririštas prie būdos.<br>P.Mantauto nuotr.
Šuo pririštas prie būdos.<br>P.Mantauto nuotr.
Šuo pririštas prie būdos.<br>P.Mantauto nuotr.
Šuo pririštas prie būdos.<br>P.Mantauto nuotr.
Šuo pririštas prie būdos.<br>P.Mantauto nuotr.
Šuo pririštas prie būdos.<br>P.Mantauto nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Oct 3, 2023, 3:11 PM

Šiuo šūkiu gyvūnų gerovės specialistai tikisi atkreipti tos visuomenės dalies dėmesį, kuri gyvūną vis dar laiko „prie būdos rakinama signalizacija“, nejusliu daiktu. Toks vis dar gajus archajiškas požiūris dažnu atveju gyvūną gali pasmerkti kančioms ar net žūčiai.

Kodėl „Ištiesk ranką, ne grandinę!“?

Deja, Lietuvoje vis dar pasitaiko atvejų, kuomet dažniausiai šunys, skambiai tituluojami geriausieji žmogaus draugai prie būdos laikomi pririšti sunkiai pakeliamomis, trumpomis grandinėmis. Taip laikomas gyvūnas dažniausiai neturi galimybės pasislėpti nuo saulės kaitros, blogų oro sąlygų. Kai kurie šeimininkai nepasirūpina net augintinių antkakliais. Šaltos metalinės grandinės trina kaklą ir netgi įauga į odą.

VMVT specialistai per pastaruosius kelis metus fiksavo bent šešis itin skaudžius atvejus, kuomet šunys buvo aptikti jau išsekę, negalintys pajudėti dėl apsisukusių grandinių aplink tvoras ar medžius. Kai kurie buvo palikti pririšti prie tvorų, vietoje atkaklių – apvyniotos grandinės. Keliais atvejais, dėl itin blogos gyvūnų būklės teko gyvūnus užmigdyti. Šiemet inspektorius taip pat sukrėtė atvejis vienoje Klaipėdos rajono sodyboje, kuomet buvo aptikti prie būdos itin trumpa grandine pririšti du šunys, vienas iš jų buvo negyvas. Kitą išsekusį nelaimėlį suspėta paimti į laikiną globą. Kai kuriais atvejais pakanka sugriežtinti tokių laikytojų kontrolę, įpareigojant juos pagerinti laikymo sąlygas gyvūnams, konsultuojant bei edukuojant. Inspektoriai kaip problemą dėl netinkamo rūpinimosi gyvūnais dažniausiai įvardija elementarių žinių apie gyvūno poreikius trūkumą, perimtą blogą elgesį iš aplinkos.

VMVT visuomenei kelia klausimą – kodėl su deklaruojamu geriausiu žmogaus draugu yra vis dar elgiamasi kaip su didžiausiu priešu? Gyvūnų gerovės specialistai ragina aktyviau kalbėti apie gyvūną kaip apie juslią būtybę, kuris jaučia skausmą, alkį, šaltį – tam, kad žinia pasiektų tokio supratimo stokojančius. Skleisti ir kelti problemą plačiau: VMVT paruošė ir į socialinį vaizdo klipą, kuriame kviečiama keisti požiūrį – grandinės turėtų būti skirtos daiktams, bet ne gyvūnams saistyti. VMVT skatina visuomenę diskutuoti, aktyviai dalyvauti renginiuose bei kartu padėti plačiau skleisti žinią: „Ištiesk ranką, ne grandinę“!

Pasaulinei gyvūnų dienai paminėti VMVT kviečia:

Spalio 4 dieną:

Stebėti tiesioginę transliaciją VMVT Facebook paskyroje:

· 11:00 val. Paskaita „Kokios gerovės norėtų gyvūnai? Pranešėja – Dr. Jūratė Kučinskienė, LSMU.

· 11:25 val. Projekto „Senjoras senjorui“ pristatymas. Pranešėja – Agnė Žebienė, Vilniaus gyvūnų globos namai.

· 11:40 val. Prie gyvūnų gerovės užtikrinimo prisidedančių asmenų ir organizacijų apdovanojimai.

Spalio 8 dieną:

· 10:30 val. Vyks Šv. Mišios Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje (Bernardinų parapijoje) į kurias visi kviečiami ateiti kartu su savo augintiniu.

· Nuo 09:30 val. prie Bernardinų bažnyčios lauks VMVT komanda. Renginyje dalyvaus Vilniaus kolegijos veterinarijos katedros studentai, kurie konsultuos gyvūnų gerovės bei sveikatingumo klausimais, supažindins visus norinčius su gyvūnų anatomija.

· Vyks viktorina, kurios metu gyvūnų savininkai galės laimėti praktiškų prizų.

Šv. Mišios ir renginiai planuojami įvairiuose Lietuvos miestuose, pilną sąrašą galėsite rasti čia. Renginiuose laukiami visi – ir šeimos, ir augintiniai, ir jų šeimininkai.

Paminėkime Pasaulinę gyvūnų dieną drauge!

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.