Panevėžio gyvūnų prieglauda priims gyvūnus iš Ukrainos

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), reaguodama į karo veiksmus Ukrainoje bei galimą karo pabėgėlių antplūdį, lengvina gyvūnų augintinių – šunų, kačių ar šeškų įvežimo tvarką į Lietuvą.

Šuo.<br>M.Patašiaus nuotr.
Šuo.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Raimonda Mikučionytė

Feb 28, 2022, 12:59 PM, atnaujinta Feb 28, 2022, 2:02 PM

Iš Ukrainos atvykstančiųjų privačių asmenų gyvūnai augintiniai gaus skiepą nuo pasiutligės ir bus paženklinti, bei bus sudarytos palankesnės sąlygos jų karantinavimui. Augintiniu iš Ukrainos priims ir Panevėžio rajone Karšinaukos kaime esanti Gyvūnų globos draugija.

Vežasi ir augintinius

VMVT direktorius Mantas Staškevičius teigia, kad negalima likti abejingais nuo karo bėgantiems žmonėms.

„Nemaža dalis jų nuo karo bėga su savo mylimais augintiniais, kuriuos laiko savo šeimos nariais, todėl turime padėti jiems rasti saugų prieglobstį. Tai yra neregėtas iššūkis, su kuriuo pirmiausiai susiduria išorinėmis Europos Sąjungos (ES) sienomis su Ukraina besiribojančios valstybės – Lenkija, Slovakija, Vengrija ir Rumunija. Tos šalys pirmiausia atsakingos už sklandų gyvūnų augintinių patekimą į ES teritoriją. Lietuvoje imamės adekvačių priemonių,

numatydami, jog į Lietuvą Ukrainos karo pabėgėliai gali patekti ne tik iš ES valstybių, bet ir iš trečiųjų šalių. Todėl siekiame užtikrinti, kad su jais atvykstantys gyvūnai augintiniai būtų saugūs ir neatvežtų pasiutligės“, – sako VMVT direktorius M. Staškevičius.

Karo atgarsiai atsirito iki Panevėžio

Panevėžio Gyvūnų globos draugija pasirengusi suteikti prieglobstį augintiniams, kuriuos atsiveš pabėgėliai iš Ukrainos.

„Karo atgarsiai pasiekė ir mūsų prieglaudą. Sulaukėme skambučio iš VMVT ir buvo užduotas klausimas, ar priimtume gyvūnus iš Ukrainos karo zonos. Iškart atsakėme „taip“. Jaučiamės vieningi. Ir ne tik Panevėžio gyvūnų globos draugija atsakė teigiamai, bet ir kitos prieglaudos sutiko priimti augintinius iš Ukrainos“, – pasakojo Rūta Liberienė.

Priims tik šunis

Pasak Gyvūnų globos draugijos vadovės, dar nė vienas gyvūnas nepasiekė prieglaudos.

„Susirašinėju su ukrainiečiais ir jie kol kas važiuoja, bet Lietuvos nepasiekė. Prieglaudoje priglaustume tik šunis. Karšinaukos kaime priimtume 15 šunų, o „Rūtos užuovėja“ – dešimt šunų. Prie šios akcijos prisijungia ir kitos gyvūnų prieglaudos. Viešoji įstaiga (VšĮ) „Naminukai“ ir VšĮ „Egzoticsos“.

Atvykėliai su augintiniais privalės įrodyti, kad iš Ukrainos, nes gyvūnus reikės karantinuoti. Telefonu bendrauju su ukrainiete Irina, kuri šiuo metu yra Karpatuose ir priima vaikus iš Kijevo, Charkovo ir Donecko. Su ja aptarėme ir gyvūnų klausimą“, – aiškino R. Liberienė.

Gyvūnus ženklins

Pasak VMVT vadovo, tie Ukrainos piliečiai, kurių gyvūnai augintiniai yra tinkamai paženklinti, vakcinuoti, turintys galiojantį gyvūno pasą bei atitinkantys visiems gyvūnų augintinių įvežimo į ES reikalavimams, valstybės sieną gali kirsti įprastine tvarka.

„Tačiau nepaženklinti ar nuo pasiutligės nepaskiepyti iš Ukrainos atvykstančiųjų gyvūnai bus ženklinami ir vakcinuojami, kartu nustatant paprastesnes jų karantinavimo sąlygas.

Nuolat konsultuodamiesi su ES institucijomis, priimame sprendimus, kurie yra būtini reaguojant į esamą situaciją bei užtikrinant užkrečiamų ligų kontrolę. Sutartinai ir koordinuotai bendradarbiaudami siekiame operatyviai ir efektyviai spręsti kylančias problemas bei užtikrinti žmonių ir gyvūnų augintinių saugumą bei saugodami jų sveikatą“, – aiškina M. Staškevičius.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.