„Formulės 1“ lenktynes Sočyje laimėjo Lewisas Hamiltonas

Sekmadienį, spalio 11 d. Sočio trasoje vyko penkioliktasis „Formulės 1“ etapas. Varžybas po priverstinės „Mercedes“ rokiruotės laimėjo čempionato lyderis Lewisas Hamiltonas.

Įvykių kupinas lenktynes Sočyje laimėjo „Mercedes“ pilotas Lewisas Hamiltonas.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (16)

Oct 11, 2015, 4:00 PM, atnaujinta Oct 10, 2017, 6:47 PM

Iš „pole“ pozicijos lenktynes pradėjo jo komandos draugas Nico Rosbergas. Tačiau vokietis buvo priverstas jau penktajame rate pasitraukti iš lenktynių dėl droselio sklendės gedimo.

„Mercedes“ bolide įrengta kamera užfiksavo vaizdą, kai N.Rosbergui sukėlus koją nuo akceleratoriaus variklio sūkiai nemažėja.

Pirmojo saugus automobilio pasirodymo kaltininkas – Nico Hulkenbergas. Nevaldomas „Force India“ piloto bolidas kliudė ir Marcusą Ericssoną. Lenktynės dėl stipriai apgadintų bolidų baigėsi abiem sportininkams.

L.Hamiltonas per radijo ryšį išgirdęs pranešimą apie iš lenktynių pasitraukusį komandos draugą tarsi įgijo antrąjį kvėpavimą. Aštuntajame rate jis padidino tempą ir įveikė greičiausią lenktynių ratą.

Dvyliktajame rate Romainas Grosjeanas didžiuliu greičiu rėžėsi į atitvara. Visiškai sudaužytas „Lotus“ bolidas išlėkė toli už trasos. Joje vėl pasirodė saugos automobilis.

„Lotus“ nuramino Pastorą Maldonaldo – R.Grosjeanas išlipo iš sudaužyto bolido ir savo jėgomis paliko pavojingą zoną.

Visą lenktynių pradžią vyko atkakli kova tarp „Ferrari“ pilotų – Sebastiano Vettelio ir Kimi Raikkoneno. Septynioliktajame rate vokietis galiausiai aplenkė komandos draugą ir pakilo į trečiąją vietą.

Po apsilankymo serviso zonoje S.Vettelis į trasą jau grįžo būdamas antroje vietoje. Kiek toliau užnugaryje užvirė atkakli kova tarp Valtterio Bottaso ir K.Raikkoneno.

Dviejų suomių kova palengvino darbą trečioje vietoje važiavusiems Sergio Perezui ir ketvirtojoje buvusiam Danieliui Ricciardui išlaikyti pozicijas. Abu lenktynininkai padangas spėjo pasikeisti trasoje būnant saugos automobiliui ir prieš pabaigą neturėjo gero sukibimo.

Su senomis padangomis D.Ricciardo neturėjo šansų atsilaikyti prieš greituosius suomius. Jie aplenkė australą, o galiausiai šis būdamas penktoje vietoje buvo priverstas pasitraukti iš lenktynių dėl pakabos gedimo.

Priešpaskutiniame rate suomiai vienas po kito aplenkė ir S.Perezą, tačiau jau kitame rate įveikdami ketvirtą posūkį nepasidalino trasos ir „Force India“ lenktynininkas atgavęs poziciją finišavo trečias.

Po šios avarijos, kurios aplinkybės šiuo metu tiriamos, K.Raikkonenas su apgadintu bolidu finišavo penktas, o V.Bottasas nebaigė lenktynių.

Lenktynių rezultatai:

Pozicija Lenktynininkas Komanda Skirtumas/Komentaras   1. Lewisas Hamiltonas „Mercedes“ 1h37m11.024s   2. Sebastianas Vettelis „Ferrari“ 5.953s   3. Sergio Perezas „Force India/Mercedes“ 28.918s   4. Felipe Massa „Williams/Mercedes“ 38.831s   5. Kimi Raikkonenas „Ferrari“ 42.358s   6. Daniilas Kvyatas „Red Bull/Renault“ 47.566s   7. Felipe Nasras „Sauber/Ferrari“ 56.508s   8. Pastoras Maldonado „Lotus/Mercedes“ 1m01.088s   9. Jensonas Buttonas „McLaren/Honda“ 1m19.467s   10. Fernando Alonso „McLaren/Honda“ 1m26.210s   11. Maxas Verstappenas „Toro Rosso/Renault“ 1m28.424s   12. Valtteris Bottas „Williams/Mercedes“ Avarija   13. Roberto Merhis „Marussia/Ferrari“ 1 ratas   14. Willas Stevensas „Marussia/Ferrari“ 2 ratai   15. Danielis Ricciardo „Red Bull/Renault“ Pakabos gedimas   – Carlosas Sainzas „Toro Rosso/Renault“ Stabdžių gedimas   – Romainas Grosjeanas „Lotus/Mercedes“ Išslydimas iš trasos   – Nico Rosbergas „Mercedes“ Droselio gedimas   – Nico Hulkenbergas „Force India/Mercedes“ Avarija