Lewisas Hamiltonas penktąjį kartą tapo „Formulės-1“ pasaulio čempionu

Meksikoje vykusiose F-1 lenktynėse triumfavo „Red Bull“ pilotas 21-erių metų olandas Maxas Verstappenas, tačiau ketvirtojoje vietoje finišavęs „Mercedes“ atstovas 33-ejų metų britas Lewisas Hamiltonas užsitikrino penktąjį F-1 pasaulio čempiono titulą.

Lewisas Hamiltonas penktąjį kartą tapo F-1 pasaulio čempionu.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
 F-1 Meksikos etapo rezultatai.<br> Twitter nuotr.
 Lewisas Hamiltonas penktąjį kartą tapo F-1 pasaulio čempionu.<br> AFP/Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (22)

Oct 28, 2018, 11:29 PM, atnaujinta Oct 29, 2018, 12:09 PM

Antrojoje ir trečiojoje pozicijose lenktynes baigė „Ferrari“ pilotų duetas – vokietis Sebastianas Vettelis ir suomis Kimi Raikkonenas.

Tuo metu šeštadienį pirmąją starto poziciją iškovojęs australas Danielis Ricciardo nefinišavo dėl technikos gedimo.

L.Hamiltonas antrus metus iš eilės titulą užsitikrina Meksikos etape. Jam šioje trasoje sekmadienį būtų užtekę finišuoti bent septintam.

L.Hamiltonas su 358 tšk. užsitikrino pirmą vietą bendrojoje įskaitoje. Antras garantuotai bus S.Vettelis (294), o dėl trečiosios vietos vis dar kovoja K.Raikkonenas (236), Valtteri Bottas (227) ir M.Verstappenas (216).

„Tai buvo siaubingos lenktynės. Aš net iš tikrųjų nesuvokiau, kas nutiko. Stengiausi išsaugoti savo poziciją ir su automobiliu pasiekti finišą“, – po pergalės L.Hamiltonos pasakytus žodžius cituoja CNN.

Konstruktorių įskaitoje pirmauja „Mercedes“ (585), bet šios ekipos persvara prieš „Ferrari“ (530) sumažėjo. Trečia lieka „Red Bull“ (362).

Priešpaskutinės sezono – 20-osios lenktynės – lapkričio 11-ąją dieną vyks Brazilijoje.