Čempionų lenktynėse – netikėtas nugalėtojas ir Micko Schumacherio pamoka žvaigždei

Sausio pabaigoje Meksikos sostinėje vykusias tradicines čempionų lenktynes („Race of the Champions“) šiais metais netikėtai laimėjo meksikietis Benito Guerra.

Mickas Schumacheris šių metų čempionų lenktynėse buvo greitesnis už Sebastieną Loebą. <br> Imago/Scanpix nuotr.

Feb 2, 2019, 10:53 AM

Pasaulio ralio čempionato žemesnėje WRC2 kategorijoje besivaržantis lenktynininkas paskutiniame raunde įveikė FIA WEC ir „Formula E“ vieną iš lyderių Loicą Duvalį.

Šalis didžiuojasi pergale

Čempionų lenktynių ankstesnių nugalėtojų sąrašas atrodo įspūdingai: tarp jų yra tokios ralio žvaigždės, kaip Sebastienas Loebas, Sebastienas Ogieras ir Marcusas Gronholmas, taip pat žiedo asas Mattias Ekstromas ir „Formulės-1“ komandoms atstovavę Davidas Coulthardas, Romainas Grosjenas ir Sebastianas Vettelis.

Patekti į vieną tarp šių lenktynininkų – tikra garbė.

Šis neeilinis automobilių sporto renginys niekada anksčiau nevyko Pietų Amerikoje.

Meksikiečiai labai didžiuojasi tuo, kad vietinis lenktynininkas nugalėjo vairuodamas šioje šalyje sukonstruotą „Vuhl“ sportinį automobilį.

Meksikai šių metų čempionų lenktynėse atstovavo net šeši sportininkai.

Be jau minėto nugalėtojo jose taip pat dalyvavo „Indy Lights“ čempionas Patricio O'Wardas, buvęs „Formulės-1“ pilotas šiuo metu įtraukas į „Mercedes-AMG“ simuliatorių programą Estebanas Gutierrezas, NASCAR serijos atstovas Danielis Suarezas ir „NASCAR K&N Pro“ važiuojantis Rubenas Garcia.

Vokiečius įveikė skandinavai

Pirmajame raunde Sebastianą Vettelį eliminavo jaunasis Mickas Schumacheris, o P. O'Wardas susitvarkė su D. Coulthardu.

Šiems dviem lenktynininkams pasitraukus iš tolimesnės kovos tapo aišku, kad čempionų lenktynėse bus naujas nugalėtojas.

Čempionų lenktynių tautų taurėje ilgą laiką dominavusius vokiečius šiais metais kiek netikėtai įveikė skandinavų komanda.

Lemiamus taškus jai iškovojo vos 0,8 sekundės M. Schumacherį aplenkęs veteranas Tomas Kristensenas. Danas pats nėra nugalėjęs čempionų lenktynėse, tačiau net penkis kartus užėmė antrąsias vietas.

Vokietijos komanda šiose lenktynėse iš viso yra iškovojusi net aštuonis titulus, įskaitant šešias iš eilės pirmąsias vietas nuo 2007 iki 2012 metų.