„Formulės-1“ kvalifikacijoje Belgijoje geriausiai sekėsi „Ferarri“ pilotui Ch. Leclercui

„Formulės-1“ lenktynių pasaulio čempionato Belgijos („Grand Prix“) etapo kvalifikacijoje, vykusioje „Spa-Francorchamps“ trasoje, šeštadienį greičiausiai (1 min. 42,519 sek.) ratą įveikė „Ferrari“ lenktynininkas Charlesas Leclercas.

Charlesas Leclerc'as laimėjo kvalifikaciją ir bandys pirmą kartą karjeroje laimėti lenktynių etapą.<br> Scanpix nuotr.

Aug 31, 2019, 5:51 PM, atnaujinta Sep 2, 2019, 10:20 AM

21-erių Monako lenktynininkas, kuriam tai trečioji karjeroje „pole“ pozicija, 0,748 sek. aplenkė savo komandos draugą, keturiskart pasaulio čempioną Sebastianą Vettelį.

Nepasisekė čempionato lyderiui, „Mercedes“ pilotui Lewisui Hamiltonui, kuris penktadienio treniruotėje patyrė avariją – britas lipo ant kulnų S.Vetteliui, tačiau pastarasis paskutiniuoju – trečiuoju – bandymu pademonstravo puikų rezultatą (1 min. 43,267 sek.) ir išsaugojo antrąją vietą. L.Hamiltonas nuo vokiečio atsiliko vos 0,015 sek.

Kitas „Mercedes“ pilotas Valtteri Bottas sekmadienį startuos iš ketvirtosios pozicijos, „Red Bull“ lenktynininkas Maxas Verstappenas – iš penktosios.

Po 12 etapų lyderiaujantis L.Hamiltonas turi 250 taškų. Antroje vietoje esantis V.Bottas turi 188 taškus, olandas M.Verstappenas – 181 tašką.