Aštuntasis Dakaro etapas: trys lietuviai finišavo tarp 20-ies geriausių, apvirtęs E. Juškauskas lenktynių nebaigė

Pirmadienį Dakaro ralio lenktynininkų laukė dar vienas išbandymas. Šįkart ekipažams teko įveikti jau aštuntąjį etapą, kurį sudarė 713 km atstumas (474 km greičio ruožas).

B.Vanagas pasidžiaugė V.Žalos rezultatu.<br>B.Vanago komandos nuotr.
Benediktas Vanagas Dakare pateko tarp de<br> B. Vanago komandos nuotr.
V.Žala ir S.Jurgelėnas.<br> Agrorodeo komandos nuotr.
A.Juknevičius ir D.Vaičiulis.<br> Kedra nuotr,
Dakaras <br>Komandos nuotr.
A.Juknevičiui teko spręsti bėdas.<br>Dakaras.lt nuotr.
Dakaras 2020 keliasi į Saudo Arabiją<br>iGo2Dakar nuotr.
Dakaras.<br>Komandos nuotr.
 Aštuntojo etapo trasa.<br> organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Jan 13, 2020, 6:42 AM, atnaujinta Jan 14, 2020, 10:07 AM

Automobilių sporto fanatikai varžėsi Vadi ad Davasyro kalnų peizažo ir kanjonų trasoje. Tiesa, jiems teko būti budriems, mat kelyje tūnojo ne vienas juodas akmuo, kuris vis šmėžavo baltame Saudo Arabijos smėlyje. Žinoma, trasoje tradiciškai pasirodė ir klastingos kopos, kurios pridarė nemažai bėdų lenktynių lyderiams.

Šįkart į kovą stojo penki ekipažai iš Lietuvos, visi jie varžėsi automobilių klasėje, tačiau ne visi pasiekė finišą. Pirmadienį geriausiai sekėsi Benedikto Vanago ir portugalo Filipe Palmeiro ekipažui, kuris etapą įveikė užimdamas 17-ąją vietą. Nuo aštuntojo etapo nugalėtojo prancūzo Mathieu Serradori B.Vanagas atsiliko 20 min. 52 sek. Bendroje įskaitoje B.Vanagas užima 19-ąją vietą.

Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno automobilis finišą pasiekė 19-oje vietoje, lietuviai lenktynių lyderiui pralaimėjo 26 min. 49 sek. Bendroje įskaitoje V.Žala užima 17-ąją vietą.

20-oje vietoje etapą baigė Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio ekipažas, kuris nuo V.Žalos atsiliko tik 1 min. Bendroje įskaitoje A.Juknevičius užima 20-ą vietą.

Bendroje įskaitoje pirmaujantis ispanas Carlosas Sainzas finišavo tik 15-oje vietoje, o antras esantis katarietis Nasseras Al-Attiyah aštuntąjį etapą baigė 11-oje vietoje. Prancūzas Stephane'as Peterhanselis finišavo 9-as.

Aštuntojo etapo staigmena tapo buvęs „Formule-1“ lenktynininkas ispanas Fernando Alonso, kuris užėmė antrąją vietą, lyderiui M.Serradori  pralaimėdamas 4 min. Bendroje įskaitoje F.Alonso yra 13-as, nuo lyderio jį skiria daugiau nei 3 val.

„Dakar Experience“ įskaitoje po gaisro variklio skyriuje dalyvavęs antrasis „Heston MRO team Pitlane“ ekipažas dar kartą patyrė Dakaro rūstybę. E.Juškauskas ir A.Paliukėnas greičio ruože spėjo įveikti 62 kilometrus prieš tai, kai šokdami per kopą virto ant šono ir stipriai pažeidė galinę važiuoklę.

Bandydami apversti savąjį „Toyota Hilux“ jaunieji lenktynininkai sugaišo nemažai laiko. Taip pat paaiškėjo, kad neturi detalių, kurias reikėtų pakeisti norint suremontuoti visureigį.

„Važiuoti per smėlį lenktynių trasa su taip pažeistu automobiliu buvo neįmanoma, todėl patraukėme tiesiai į bivaką“, – pasakojo E. Juškauskas.

Gintas Petrus ir Tomas Jančys finišą pasiekė užimdami 40-ąją vietą. Nuol lyderių jie atsiliko 1 val. 18 min. 50 sek. Bendroje įskaitoje jų rezultatas yra 39-as.

Sekmadienį Dakaro ralį sukrėtė tragedija. Saudo Arabijoje vykstančiame ralio septintajame etape žuvo motociklininkas portugalas Paulo Goncalvesas. 40-metis sportininkas 276-ajame kilometre krito nuo savojo „Hero“ motociklo. Organizatoriai gavo pranešimą apie nelaimę ir išsiuntė sraigtasparnį. P.Goncalvesas buvo nugabentas į ligoninę, kur mirė.

Pagerbdami kolegos atminimą motociklininkai ir keturračių vairuotojai susitarė su Dakaro organizatoriais, jog aštuntasis etapas būtų praleistas.

Lrytas.lt primename, kad motociklų klasėje dalyvauja ir lietuvis Arūnas Gelažninkas, kuris bendroje įskaitoje rikiuojasi 31-oje vietoje.