Dakaro ralio 9-asis etapas: kitus lietuvius lenkęs B. Vanagas užėmė 16-ąją vietą, bet V. Žala išliko aukščiau

Dakaro ralio dalyviai antradienį Saudo Arabijoje įveikė 9-ąjį etapą, kurio bendras ilgis – beveik 900 kilometrų. Jie važiavo iš Vadi al Davasyro į Charadą, o iš 886 km greičio ruožas sudarė 410 km.

Benedikto Vanago ekipažas 9-ajame etape buvo 16-as.<br>R.Šeškaičio nuotr.
Benedikto Vanago ekipažas po 8 etapų buvo 19-as.<br>R.Šeškaičio nuotr.
Vaidoto Žalos ekipažas po 8 etapų buvo 17-as.<br>V.Dranginio nuotr.
Arūnas Gelažninkas po 8 etapų - 31-as.<br>Komandos nuotr.
Antano Juknevičiaus ekipažas po 8 etapų buvo 21-as.<br>Igo2dakar nuotr.
Saulius Jurgelėnas ir Vaidotas Žala pradeda 9-ąjį etapą.<br> Facebook nuotr.
 2020 m. Dakaro ralio schema.
 Automobilių įskaitos lyderiai po 8 etapų.
 Automobilių įskaitos lyderiai po 9-ojo etapo.
Daugiau nuotraukų (11)

Jan 14, 2020, 7:30 AM, atnaujinta Jan 14, 2020, 4:44 PM

Finišas. Greičiausiai iš lietuvių važiavęs Benediktas Vanagas užėmė 16-ąją vietą, o V.Žala liko 20-as.

Tačiau bendrojoje įskaitoje V.Žala išliko aukščiau, nes lenkia tautietį 1 val. 15 min. Po šio etapo V.Žala pakilo į 16-ąją vietą, o B.Vanagas - į 17-ąją.

A.Juknevičius etape užėmė 24-ąją vietą (39:13), o bendrojoje įskaitoje liko 21-as.

Lietuvių ekipažams padėjo tai, kad finišo nepasiekė 15-oje vietoje buvęs prancūzo R.Chabot ekipažas.

Motociklininkas Arūnas Gelažninkas etape buvo 43-ias, nugalėtojui čiliečiui P.Quintanillai pralaimėjęs 48 min. 37 sek.

Bendrojoje įskaitoje lietuvis pakilo laipteliu aukštyn į 30-ąją vietą.

Lyderiai. Automobilių įskaitoje etapą laimėjo prancūzas Stephane'as Peterhanselis, kuris vos 15 sek. aplenkė katarietį Nasserą Al-Attiyah. Penktas finišavęs ispanas Carlosas Sainzas atsiliko 6 min. 31 sek., bet išliko lyderis bendrojoje įskaitoje.

Tačiau jo persvara prieš N.Al-Attiyah dabar tik 24 sekundės. Trečias liekantis S.Peterhanselis atsilieka 6 min. 38 sek.

Devintasis etapas. Greičio ruožas – 410 km.

1. S.Peterhanselis (Prancūzija) – 3 val. 8 min. 31 sek.

2. N.Al-Attiyah (Kataras) – atsiliko 15 sek.

3. Y.Seaidanas (Saudo Arabija) – 4 min. 48 sek.

... 16. B.Vanagas – 21 min. 5 sek.

... 20. V.Žala – 25 min. 42 sek.

... 24. A.Juknevičius – 39 min. 13 sek.

... 45. G.Petrus – 1 val. 10 min. 49 sek.

Bendroji įskaita.

1. C.Sainzas (Ispanija) – 35 val. 11 min. 54 sek.

2. N.Al-Attiyah – atsilieka 24 sek.

3. S.Peterhanselis – 6 min. 38 sek.

... 16. V.Žala – 5 val. 2 min. 54 sek.

... 17. B.Vanagas – 6 val. 17 min. 48 sek.

... 21. A.Juknevičius – 6 val. 54 min. 8 sek.

Lietuviai. Automobilių lenktynėse kovą tęsia keturi ekipažai iš Lietuvos, iš jų trys bendrojoje įskaitoje žengia greta vienas kito.

Vaidotas Žala po 8 etapų buvo 17-as, Benediktas Vanagas – 19-as, o Antanas Juknevičius – 21-as, tačiau laiko skirtumai tarp jų pakankamai didelis, kad kas nors pasikeistų, jei visi išvengs gedimų.

O jų šiame ilgame etape nebus lengva išvengti, nes greičio ruože vėl teks važiuoti per akmenis, o smėlio ir kopų jau bus mažiau.

Su lyderiais nelenktyniaujantis Gintaras Petrus yra 40-as.

Po 6-ojo etapo iškritęs Edvinas Juškauskas nepasiekė finišo aštuntajame etape ir važiuodamas kaip „Dakar Experience“ dalyvis, tad jam Dakaras jau baigtas.

Startas. Antradienį iki starto reikėjo įveikti beveik 400 kilometrų, todėl kova greičio ruože prasidėjo kiek vėliau nei įprastai.