Savaitgalį Kačerginėje rinksis motociklų sporto entuziastai: vyks „Kaunas TT Superbike“ ir „BMA“ kovos

Šį šeštadienį Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje rinksis tikrieji motociklų sporto entuziastai: įvyks dvigubai daugiau kovų dėl trofėjų ir pergalių. Šalia „Baltic Motorcyclists Association“ čempionato varžybų dėl taškų sezono įskaitoje, dalyviai sieks laimėti ir „Kaunas TT Superbike“ taurę.

E.Ščiglinsko nuotr.
E.Ščiglinsko nuotr.
E.Ščiglinsko nuotr.
E.Ščiglinsko nuotr.
E.Ščiglinsko nuotr.
E.Ščiglinsko nuotr.
E.Ščiglinsko nuotr.
E.Ščiglinsko nuotr.
E.Ščiglinsko nuotr.
E.Ščiglinsko nuotr.
E.Ščiglinsko nuotr.
E.Ščiglinsko nuotr.
E.Ščiglinsko nuotr.
E.Ščiglinsko nuotr.
E.Ščiglinsko nuotr.
E.Ščiglinsko nuotr.
E.Ščiglinsko nuotr.
E.Ščiglinsko nuotr.
E.Ščiglinsko nuotr.
E.Ščiglinsko nuotr.
E.Ščiglinsko nuotr.
E.Ščiglinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Lrytas.lt

Aug 13, 2020, 9:33 AM, atnaujinta Aug 13, 2020, 9:39 AM

Žinoma, šalia kovojančių – visas pusdienis norintiems pasitreniruoti: laukia „Navas Racing Club“ organizuojamos treniruotės.

100 dalyvių ir kovos iki paskutinių sekundžių

Įsibėgėjantis sezonas ir puikus oras žada intensyvias kovas, gražius lenkimus ir kvapą gniaužiančias varžybas. Jau dabar dalyvius skaičius beveik siekia šimtuką, o adrenalinas juntamas visuose sportininkų garažuose. Tiesa, kol vieni kaupsis varžyboms, prasidėsiančioms po pietų pertraukos, kiti jau suks ratus trasoje gerindami įgūdžius.

Iš karto po privalomo instruktažo, nuo 09.40 iki 14.20 valandos trasos posūkius galės išmėginti visi norintys, kurie užsiregistravo ir nepamiršo būtinos aprangos ir saugos elementų. Čia dalyviai skirstomi į tris grupes („A“, „B“ ir „C“) pagal „Nemuno žiedo“ trasoje demonstruojamą tempą ir greičiausiai įveiktą ratą.

Pietų pertraukos metu, tie, kurie neturi „BMA“ licencijos, turės puikią progą ją įsigyti, išlaikydami teorijos egzaminą. Na, o po to laukia didysis smagumas: lenktynės ir įtemptos kovos iki pat finišo vėliavos. Kartu su tradicinio „BMA“ čempionato etapu, vyks varžybos ir „Kaunas TT Superbike“ taurei laimėti.

Pirmieji kvalifikacinius važiavimus važiuos „Street-Street“, „Street-Superbike“ ir „Super-street“ dalyviai, kurie varžosi gatvėmis važiuoti skirtais motociklais. Po jų savo starto pozicijas aiškinsis jau sportine technika ginkluoti dalyviai, priklausantys „C600“, „C1000“ įskaitoms. Po jų – „B600“, „B1000“ dalyviai ir, galiausiai, labiausiai patyrę motociklininkai, atstovaujantys „Supersport“, „Superbike“ ir „Senior TT“ klases.

Lenktynės prasidės 16.10, tokia pačia tvarka, kaip ir kvalifikacijos sesijos. Tiesa, mažiau patyrę motociklininkai važiuoja trumpesnę distanciją, nei labiausiai patyrusieji. Pavyzdžiui, „Street-Street“, „Street-Superbike“, „Super-Street“ klasių dalyviai važiuoja du apšilimo ir 6 varžybų ratus. Tuo tarpu, „C600“ ir „C1000“ įskaitų sportininkai važiuoja vieną apšilimo ratą ir aštuonis lenktynių ratus.

Labiausiai patyrę „B600“, „B1000“, „Superbike“, „Supersport“, „SeniorTT“ dalyviai turi vieną apšilimo ir net 12 lenktynių ratų: čia kovos – pačios intensyviausios ir įdomiausios. Tarpusavyje dalyviai kovoja iki pat galo ir tik pasibaigus lenktynėms tampa aišku, kuris iš sportininkų iškovoja pergalę savo klasėje. Sezonui pasiekus pusiaukelę, kiekvienas etapas ir kiekviena pergalė – itin svarbi: gauti taškai gali reikšti ir ženklius pokyčius sezono lyderių tarpe.

Galiausiai, po ilgos treniruočių ir varžybų dienos laukia apdovanojimai. Čia, kaip ir visuomet – gausūs partnerių prizai.

„Šis sezonas itin trumpas ir neaišku, kiek dar jis truks, tad norime išnaudoti visas galimybes, organizuojame sportininkams renginius, skirtus pasivėžinti trasoje. Kad ir kokia trasos būklė būtų, stengiamės visokeriopai užtikrinti sportininkų saugumą, bendradarbiaudami su „Bauen“, teisėjų klubu „Startas“ ir privačia greitąja medicinos pagalba „Sidabrilis“. Norime, kad sportininkai jaustųsi maksimaliai saugūs ir, žinoma, motyvuoti.

Kuo daugiau mūsų trasoje – tuo mažiau lakstančių gatvėje. Tad iš visos širdies norime padėkoti partneriams „Dynami:t Energy“, „Vimota“, ‚Bikeparts.lt“, „Eneos“ alyva, „Litchema“, „TG Group“, „ARV-Auto“ ir „Motobay sports“.“ – apie saugumą ir dalyvių motyvaciją sakė „Navas Racing Club“ vadovas Linas Navickas.

„Gazo terapijos“ ir mokyklos

Ištikimai dirbdami sportininkų tobulėjimo ir įgūdžių gerinimo klausimais, organizatoriai nuolat pabrėžia treniruočių svarbą. Šalia jau tradicija tapusiomis vakarinėmis treniruotėmis ketvirtadieniais, populiariai motociklininkų pramintomis „Gazo terapijomis“, šiemet startavo ir naujas projektas visiems motociklų sportu degantiems, bet neturėjusiems galimybės prie šio sporto prisiliesti iš arčiau.

Projektas „Fizinio aktyvumo skatinimas ir plėtra per motociklų sporto veiklas“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

„Savaime suprantama, kad pirmieji apie projektą išgirdo mūsų bendruomenės nariai. Tačiau galime džiaugtis, kad sulaukiame vis daugiau dėmesio.

Vienus paskatina tėvai, kitus – draugai, treti patys visad jautė trauką, bet nežinojo kur pradėti. Tad tikrai laukiame visų, kurie net gal ir teoriškai ne iki galo žino, kaip atrodo motociklų lenktynės. Tad kviečiame visus, nepriklausomai nuo amžiaus grupės, kurią jie atstovauja. Tam šis projektas ir skirtas. Mūsų partneriai ir profesionalūs treneriai ir patys sportininkai laukia visų.“ – apie projektą trumpai kalbėjo Linas Navickas.

Daugiau apie artėjančias lenktynes, „Navas Racing School“ projektą ir detalus renginių tvarkaraštis – organizatorių internetiniame puslapyje nrc.lt .

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.