Ankstų antradienio rytą Lietuvos laiku šeši šalies ekipažai pradėjo trečiąjį 2021 metų Dakaro ralio etapą. Šiems teko įveikti 630 kilometrų atstumą, iš kurių greičio ruožą sudarė 403 kilometrai.

Dakaro lenktynių akimirkos.<br>Marian Chytka nuotr.
Dakaro lenktynių akimirkos.<br>A.Gelažninko komandos nuotr.
Dakaro lenktynių akimirkos.<br>V.Pilkausko nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Jan 5, 2021, 7:04 AM, atnaujinta Jan 5, 2021, 2:25 PM

Trečiajame etape Dakaro raliai dalyviai startavo ir finišavo toje pačioje vietoje.

Pirmieji į trasą pajudėjo motociklininkai ir keturračių vairuotojai. Po jų stratavo automobilių klasės lenktynininkai, kur geriausiai iš lietuvių sekėsi Benediktui Vanagui ir jo šturmanui iš Portugalijos Filipe Palmeiro.

„Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“ ekipažas 3-ajame etape finišavo 15-oje vietoje.

Etapas itin permainingai susiklostė lyderiams.

Greičio ruožo viduryje pirmavęs Carlosas Sainzas važiuodamas į ketvirtąjį kontrolinį punktą pasiklydo, kelis kilometrus netgi nulėkė į priešingą pusę. Ispanas prarado apie 30 minučių, o iš trasos išklydo ir paskui jį važiavęs ketvirtoje vietoje buvęs Yazeedas Al Rajhis.

Tuo pasinaudojęs ir stabilų tempą trasoje rodęs B.Vanagas juos aplenkė bei paliko už nugarų.

B.Vanagui šiame etape pavyko aplenkti net penkis pirmojo 10-uko lenktynininkus.

B.Vanagas šiame etape sugaišo 3 val. 44 min. 1 sek. ir nuo nugalėtojo atsiliko 26 min. 22 sek.

3-ąjį etapą laimėjo N.Al-Attiyahas, 403 km greičio ruožą įveikęs per 3 val. 17 min. ir 39 sek. Antras liko Henkas Lateganas, o trečias finišavo Stephane'as Peterhanselis.

Edvino Juškausko ir Aisvydo Pauliukėno ekipažas finišavo 34-oje vietoje. 37-ias finišo liniją kirto Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio automobilis. Gintas Petrus užėmė 40-ąją vietą.

Motociklų įskaitoje Arūnas Gelažninkas 403 km greičio ruožą įveikė per 4 val. 13 min. 47 sek. ir užėmė 40-ąją vietą. Jis nuo etapą laimėjusio Toby Price'o atsiliko 40 min. 24 sek. Tuo tarpu keturračių kategorijoje visą etapą 11-oje vietoje važiavęs Laisvydas Kancius finišavo 10-as.

Lrytas.lt primena, kad iš 2021 metų Dakaro ralio po pirmųjų etapų dėl variklio gedimo pasitraukė Vaidoto Žalos ekipažas.

B.Vanagas bendrojo įskaitoje po šio etapo pakilo į viršų ir užima 21-ąją vietą. E.Juškauskas rikiuojasi 32-as, A.Juknevičius – 36-as, o G.Petrus – 42-as.

A.Gelažninkas motociklų bendrojo įskaitoje po 3 etapų užima 35-ąją vietą, keturračių kategorijoje L.Kancius rikiuojasi 11-as.

Nors Dakaro ralis pagal pirminį planą 2021 metais turėjo vykti jau net trijose valstybėse, pasaulinė koronaviruso pandemija pakoregavo planus ir antrus metus iš eilės jis vyksta tik Saudo Arabijoje.

Lenktynės vyks sausio 3–15 dienomis, visas naujienas kviečiame sekti naujienų portale lrytas.lt.