Penktasis Dakaro etapas: finišavęs B. Vanagas paskutinėmis akimirkomis pagerino poziciją Finišuoja kiti lietuvių ekipažai

Saudo Arabijoje vykstančios Dakaro ralio lenktynės vis labiau įgauna pagreitį.

Lenktynininkai įveikė 795 km distanciją, iš kurios 456 km sudarė greičio ruožui skirta atkarpa.<br>V.Pilkausko nuotr.
Lenktynininkai įveikė 795 km distanciją, iš kurios 456 km sudarė greičio ruožui skirta atkarpa.<br>A.Juknevičiaus komandos nuotr.
Lenktynininkai įveikė 795 km distanciją, iš kurios 456 km sudarė greičio ruožui skirta atkarpa.<br>A.Strumilo nuotr.
Lenktynininkai įveikė 795 km distanciją, iš kurios 456 km sudarė greičio ruožui skirta atkarpa.<br>L.Kanciaus komandos nuotr.
Lenktynininkai įveikė 795 km distanciją, iš kurios 456 km sudarė greičio ruožui skirta atkarpa.<br>V.Dranginio nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

2021-01-07 06:59, atnaujinta 2021-01-07 19:54

Penktajame greičio ruože lenktynininkams teko įveikti 795 km distanciją, iš kurios 456 km sudarė greičio ruožui skirta atkarpa.

Pirmasis iš lietuvių ketvirtadienį finišavo motociklininkas Arūnas Gelažninkas, kuris penktąjį etapą įveikė per 6 val. 1 min. 51 sek. ir užėmė 32-ąją vietą bei nuo greičio ruožą laimėjusio K.Benavideso atsiliko 52 min. 1 sek.

Pirmieji iš lietuvių automobilių įskaitoje finišavo Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro. Jie finišo liniją kirto 20-oje pozicijoje ir distanciją įveikė per 5 val. 58 min. 36 sek. Ekipažas etapą laimėjusiam G.De Villiersui nusileido 49 min. 11 sek.

[[ge:lrytas:lrytas:17799678]]

Netrukus po B.Vanago finišo liniją kirto Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis.

Ekipažas tai padarė 23-ioje pozicijoje ir distanciją įveikė per 6 val. 1 min. 58 sek. Nuo lyderio jie atsiliko 52 min. 33 sek. Tai aukščiausia lenktynininko vieta šių metų Dakaro ralyje.

Kiek vėliau greičio ruožą įveikė Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas.

Jie tai padarė 29-oje vietoje. Ekipažas distanciją įveikė per 6 val. 13 min. 28 sek. ir nuo lyderių atsiliko 1 val. 4 min. 3 sek.

Paskutiniai iš lietuvių ekipažų automobilių įskaitoje finišavo Gintas Petrus ir Jose Marquesas. Jie tai pararė pozicijoje.

Ekipažas distanciją įveikė per 6 val. 38 min. 6 sek. ir nuo lyderių atsiliko 1 val. 28 min 41 sek

Keturračių klasėje dalyvaujantis Laisvydas Kancius taip pat baigė trasą. Lietuvis liko 9-as, lyderiui pralaimėjo 1 val. 47 min. 42 sek.

Bendroji įskaita

B.Vanagas bendroje įskaitoje preliminariai užima 16-ąją vietą. E.Juškauskas rikiuojasi 27-as, A.Juknevičius – 28-as, o G.Petrus – 37-as.

A.Gelažninkas motociklų bendroje įskaitoje po 5 etapų užima 31-ąją vietą, keturračių kategorijoje L.Kancius rikiuojasi 11-as.

Nors Dakaro ralis pagal pirminį planą 2021 metais turėjo vykti jau net trijose valstybėse, pasaulinė koronaviruso pandemija pakoregavo planus ir antrus metus iš eilės jis vyksta tik Saudo Arabijoje.

Lenktynės vyks sausio 3–15 dienomis, visas naujienas kviečiame sekti naujienų portale lrytas.lt.