Dakaras 2022: įspūdingai skriejęs V. Žala bendroje įskaitoje kyla į 10-uką, R. Baciuška – tarp lyderių Motociklininkai etapo nebaigė

Pagreitį įgavusiame 2022-ųjų Dakaro ralio maratone lenktynininkai toliau tęsia iššūkių kupiną kelią išsvajotojo finišo link. Penkis greičio ruožus jau įveikę sunkiausių pasaulio lenktynių dalyviai penktadienį pasitiko iššūkių kupiną šeštąjį greičio ruožą.

Vaidoto  Žalos ekipažas. <br>V. Žalos komandos nuotr.
Vaidoto  Žalos ekipažas. <br>zumapress.com/Scanpic nuotr.
Vaidoto  Žalos ekipažas. <br>V.Dranginio nuotr.
Arūnas Gelažninkas.<br>A.Gelažninko komandos nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Jan 7, 2022, 7:41 AM, atnaujinta Jan 7, 2022, 5:09 PM

Šį kartą lenktynininkams teko įveikti trasą, kurią sudarė 62 proc. akmenuoto dirvožemio, 26 proc. smėlio ir 12 proc. kopų.

Pirmasis į trasą išvažiavo motociklininkas Arūnas Gelažninkas, kuris spėjo įveikti tik du atskaitos punktus, kai organizatoriai pranešė, jog šeštasis etapas yra atšaukiamas. A.Gelažninkas rikiavosi 36-oje vietoje. Vėliau organizatoriai pranešė, kad lietuviui užskaityta pirmoji vieta vienišių klasėje. Tarp vienišių A.Gelažninkas ir toliau lieka lyderiu, o bendroje motociklų klasėje užima 27-ąją vietą.

„6-asis greičio ruožas atšauktas! Dėl didelių pavojų, avarijų. Trasa po vakar automobilių ir sunkvežimių tiesiog išarta. Papasakosiu vėliau“, – feisbuke rašė A.Gelažninkas.

Automobilių įskaitoje pirmasis finišavo Vaidoto Žalos ir portugalo Paulo Fiuzos ekipažas, kuris užėmė 11-ąją vietą. Tiesa, vieta dar gali kisti, nes ne visi lenktynininkai baigė etapą. V.Žala lyderiui nusileido 6 min. 53 sek. Trasą lietuvis įveikė per 3 val. 13 min. 38 sek. Bendroje įskaitoje „Teltonika Racing“ ekipažas kyla į 10-ąją vietą!

Po kiek laiko finišą pasiekė ir Antanas Juknevičius bei latvis Didzis Zarinis, šių vyrukų ekipažas trasą baigė 41-oje vietoje. Lyderiui „Kreda“ komanda pralaimėjo 38 min. 44 sek.

A.Juknevičius šeštąjį etapą įveikė per 3 val. 45 min. 29 sek. Bendroje įskaitoje lietuvis nukrito į 55-ąją vietą.

Gintas Petrus ir Šarūnas Paliokas etapą baigė 62-oje vietoje. „Petrus Kombucha Team“ ekipažas lyderiui pralaimėjo 1 val. 57 min. 56 sek. Trasą G.Petrus įveikė per 5 val. 4 min. 41 sek. Bendroje įskaitoje šis ekipažas yra 44-as.

Etapą laimėjo argentinietis Orlando Tenarrovas, trasą įveikęs per 3 val. 6 min. 45 sek. Antras liko švedas Mattias Ekstromas, lyderiui pralaimėjęs 1 min. 6 sek., trečias – arabas Yazeedas Al-Rajhi, nusileidęs 1 min. 49 sek.

Lengvųjų motobagių klasėje Rokas Baciuška ir ispanas Oriolas Menas užėmė ketvirtąją vietą. „Southracing“ ekipažas lyderiui nusileido 4 min. 30 sek.

Trasą lietuvis įveikė per 3 val. 43 min. 54 sek. Bendroje įskaitoje lietuvis užima 5-ąją vietą.

Šeštąjį etapą sėkmingai baigė ir sunkvežimių klasėje savo Dakaro krikštą patiriantys Vaidotas Paškevičius, Tomas Gužauskas ir Slavomiras Volkovas. „ConnectPay Team“ ekipažas etapą įveikė 16-oje vietoje. Lyderiui nusileido 31 min. 4 sek. Trasą lietuviai įveikė per 3 val. 47 min. 20 sek. Bendroje įskaitoje lietuviai lieka 12-oje vietoje.

Dakare Lietuvai atsovaujantys ekipažai – motociklininkas Arūnas Gelažninkas, automobilius vairuojantys Vaidotas Žala ir portugalas Paulo Fiuza, Antanas Juknevičius ir latvis Didzis Zarinis, Gintas Petrus ir Šarūnas Paliokas, motobagių klasėje lekiantys Rokas Baciuška ir ispanas Oriolas Menas, Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas, lengvųjų „klasikinių“ automobilių klasėje važiuojantys Valdas Valiukevičius ir Paulius Kavaliauskas bei sunkvežimių klasėje savo Dakaro krikštą patiriantys Vaidotas Paškevičius, Tomas Gužauskas ir Slavomiras Volkovas.

Lrytas.lt primena, kad savo pasirodymą 2022-ųjų Dakaro maratone jau baigė keturratį vairavęs Laisvydas Kancius ir automobilių klasėje dalyvavęs Benediktas Vanagas bei jo šturmanas iš Portugalijos Filipe Palmeiro.