Dešimtasis Dakaro greičio ruožas: R. Baciuška triumfavo motobagių klasėje, A. Gelažninkas tarp „vienišių“ buvo greičiausias V. Žala finišavo 12-oje vietoje, V. Paškevičius liko 11-оje pozicijoje

2022-ųjų metų Dakaro ralyje lenktynininkai įveikė jau dešimtąjį etapą iš dvylikos. Šį kartą Wadi Ad Dawasiras-Bisha trasoje teko įveikti 757 kilometrus, iš kurių 374 km sudarė greičio ruožas. Trasą sudarė 63 proc. smėlio, 32 proc. akmenuoto dirvožemio, 3 proc. akmenų ir dar 2 proc. kopų.

Rokas Baciuška.<br> R. Baciuškos komandos nuotr.
 Arūnas Gelažninkas.<br> A.Gelažninko komandos nuotr.
 „Klasikų“ Dakaras  <br>„Klasikų“ Dakaro nuotr.
Motociklininkas Arūnas Gelažninkas.<br> A. Gelažninko komandos nuotr.
 „Klasikų“ Dakaras  <br> „Klasikų“ Dakaro nuotr.
 Vaidotas Žala.<br> V. Žalos komandos nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Jan 12, 2022, 7:21 AM, atnaujinta Jan 12, 2022, 3:39 PM

Ir toliau Dakaro ralyje savo pranašumą prieš kitus įrodinėja Arūnas Gelažninkas. „Orion Dakar team“ narys distanciją įveikė per 3 val. 28 min. 43 sek. Ir buvo greičiausias „vienišių“ klasėje. Tarp visų motociklininkų lietuvis užėmė 31-ąją vietą ir nuo laimėjusio australo Toby Price’o atsiliko 23 min. 11 sek.

Bendroje „vienišių“ klasės įskaitoje Arūnas Gelažninkas išlaiko lyderio poziciją ir antroje vietoje esantį čeką Milaną Engelą lenkia 54 min. 55 sek. Tarp visų motociklininkų lietuvis užima 29-ąją vietą.

Motobagių klasėje Rokas Baciuška finišą pasiekė per 3 val. 36 min. 55 sek. ir artimiausią varžovą aplenkęs 1 min. 58 sek. triumfavo 10-ajame etape.

Bendroje įskaitoje „South Racing Cam-AM“ ekipažas pakilo į 4-ąją poziciją ir nuo pirmaujančio Austino Joneso atsilieka 32 min. 9 sek.

23 min. 4 sek. nuo R.Baciuškos atsiliko kitas lietuvis, Tomas Jančys. Lietuvis preliminariai užėmė 15-ąją vietą ir bendroje įskaitoje „Mediafon Team“ ekipažas preliminariai važiuoja 13-oje vietoje, nuo lyderio atsilikdamas 6 val. 53 min. 34 sek.

Per 3 val. 2 min. 7 sek. finišą pasiekė Vaidotas Žala su portugalu Paulo Fiuza. Lietuvis nuo 10-ąjį etapą laimėjusio S.Peterhanselio atsiliko 9 min. 24 sek. ir preliminariai užėmė 12-ąją poziciją.

Bendroje įskaitoje V.Žala pakilo į 11-ąją vietą. „Teltonika Racing“ ekipažas nuo pirmaujančio Nassero Al-Attiyah atsilieka 2 val. 50 min. 42 sek, o nuo 10-оje pozicijoje važiuojančio Mattiaso Ekstromo – 7 min. 56 sek.

Per 3 val. 21 min. 32 sek. finišą pasiekė Antanas Juknevičius. Lietuvis preliminariai užėmė 36-ąją vietą ir nuo lyderio atsiliko 28 min. 49 sek. Bendoje įskaitoje „Kredos“ ekipažas preliminariai užima 45-ąją vietą

1 val. 3 min. 1 sek. Nuo lyderio atsiliko kitas lietuvis, Gintas Petrus. Lenktynininkas preliminariai finišavo 51-oje vietoje. Bendroje įskaitoje „Petrus Kombucha Team“ preliminariai rikiuojasi 41-oje pozicijoje.

Sunkvežimių klasėje Vaidotas Paškevičius trasą įveikė per 3 val. 27 min. 31 sek. ir nuo lyderio atsilikęs 13 min. 16 sek. Preliminariai finišavo 11-оje pozicijoje. Bendroje įskaitoje „ConnectPay Team“ ekipažas užima 10-ąją vietą ir nuo lyderių atsilieka 5 val. 58 min.

Dakare Lietuvai atstovaujantys ekipažai – motociklininkas Arūnas Gelažninkas, automobilius vairuojantys Vaidotas Žala ir portugalas Paulo Fiuza, Antanas Juknevičius ir latvis Didzis Zarinis, Gintas Petrus su Šarūnu Palioku, motobagių klasėje lekiantys Rokas Baciuška ir ispanas Oriolas Menas, Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas, lengvųjų „klasikinių“ automobilių klasėje važiuojantys Valdas Valiukevičius ir Paulius Kavaliauskas bei sunkvežimių klasėje savo Dakaro krikštą patiriantys Vaidotas Paškevičius, Tomas Gužauskas ir Slavomiras Volkovas.

Savo pasirodymą 2022-ųjų Dakaro maratone jau baigė keturratį vairavęs Laisvydas Kancius ir automobilių klasėje dalyvavęs Benediktas Vanagas bei jo šturmanas iš Portugalijos Filipe Palmeiro.