Įspūdingas Gusto Grinbergo debiutas NASCAR – podiumas jau pirmose lenktynėse

Gusto Grinbergo debiutas „NASCAR Whelen Euro Series“ buvo sėkmingas. Šeštadienį Ispanijoje, Valensijos „Ricardo Tormo“ trasoje, Lietuvos lenktynininkas iškovojo 3 vietą „Junior“ klasėje (lenktynininkai iki 25 metų), o bendroje įskaitoje finišavo 10. Lenktynėse startavo 33 lenktynininkai.

G.Grinbergas jau po pirmojo pasirodymo užlipo ant podiumo NASCAR lenktynėse
Daugiau nuotraukų (8)

May 14, 2022, 8:09 PM, atnaujinta May 15, 2022, 9:34 AM

„Diena baigėsi geresniu rezultatu nei tikėjausi. Po ryte vykusios kvalifikacijos, buvau visai kitos nuotaikos, nes pavyko iškovoti tik 17 starto poziciją.

Mes čia naujokai, dar reikia gerokai patobulinti tiek variklį, tiek važiuoklę. Tam tiesiog reikia laiko. Kalbant apie lenktynes, man pavyko gerai startuoti ir iškart pakilau į 15 vietą. Po dar 3 ratų jau buvau 13-oje. Dėl avarijos į trasą išvažiavo saugos automobilis ir pakartotino starto metu turėjau labai daug kovos. Keitėmis vietomis su keliais varžovais visą ratą.

Aš šią kovą pralaimėjau, bet labai nesigraužiu, nes mane aplenkė Lucas Luhr – FIA GT1 pasaulio čempionas. Po dar vienos saugos automobilio fazės važiavau vis greičiau, nes lenktynių pradžioje pavyko pataupyti padangas.

Automobilis valdėsi geriau nei kvalifikacijos metu ir variklio galios trūkumą tiesiojoje pavyko kompensuoti kituose trasos sektoriuose lenkiant varžovus. Ypač noriu padėkoti mano rėmėjams – „TOPSport“, „Venipak“, „August“, „Frigo“, „Parnasas“, „Transmitto“.

Be jų greitų sprendimų man tikrai nebūtų pavykę čia atsidurti“, – po apdovanojimo ceremonijos sakė G.Grinbergas.

Antrosios EuroNASCAR savaitgalio lenktynės vyks sekmadienį 15.30 val. Lietuvos laiku.

Europos NASCAR lenktynėse Valensijoje, kuriose laukiama 20 tūkst. žiūrovų, G.Grinbergas pilotuoja „Buggyra“ komandos virš 400 arklio galių turintį „Ford Mustang“.

Ši komanda puikiai žinoma ir Lietuvos Dakaro gerbėjams. „Buggyra“ 2021 m. nugalėjo T3 kategorijoje, sėkmingai lenktyniauja „Lamborghini Super Trofeo“ ir „24H Series“ lenktynėse.

Devyniolikmetis G. Grinbergas lenktyniauja nuo 7 metų. Jis nugalėjo Lenkijos, Italijos ROK kartingo čempionatuose, tapo ROK Pasaulio taurės vicečempionu.

Nuo 2019 m. lenktyniavo Europos Le Mano serijos lenktynėse su LMP3 kategorijos prototipu. 2020 m. Azijos Le Mano serijoje nugalėjo Australijos, bei Malaizijos etapuose ir padėjo RWR komandai nugalėti LMP2 AM kategorijoje. G.Grinbergas paskelbtas 2020 m. Azijos Le Mano serijos metų naujoku.

„Nauja diena“: kokias pratybas šiemet rengs Lietuvos kariuomenė?