Įtemptose Kanados „Formulės 1“ lenktynėse pergalę iškovojo M. Verstappenas

Sekmadienį įvyko 9-asis „Formulės 1“ etapas Kanadoje. „Gilles Villeneuve“ trasoje po įtemptos kovos triumfavo pasaulio čempionas Maxas Verstappenas.

Įtemptose Kanados „Formulės 1“ lenktynėse pergalę iškovojo M. Verstappenas<br> AP/Scanpix nuotr.

Jun 19, 2022, 10:48 PM, atnaujinta Jun 19, 2022, 10:59 PM

8-ajame rate lenktynės baigėsi „Red Bull“ pilotui Sergio Perezui. Kvalifikacijose meksikietis sudaužė savo bolidą, o jau lenktynių pradžioje dėl gedimo turėjo baigti ir lenktynes.

Nesėkmingai lenktynės susiklostė ir „Haas“ pilotui Mickui Schumacheriui. Jo pilotuojamas bolidas taip pat sugedo.

Lenktynėms einant link pabaigos atrodė, kad „Red Bull“ bolidą vairuojantis Maxas Verstappenas iškovos nesunkią pergalę, tačiau iš boksų išvažiavęs Yuki Tsunoda nesuvaldė savo „AlphaTauri“ bolido, su kuriuo trenkėsi į sieną. Tokia japono klaida iškart iškvietė saugos automobilį, o tai leido padangas pasikeitusiam Carlosui Sainzui prisiklijuoti prie M.Verstappeno nugaros.

Ispanas nuo 54-ojo rato ieškojo būdo, kaip aplenkti M.Verstappeną, tačiau „Ferrari“ bolidui pritrūko greičio ir C.Sainzui teko tenkintis antrąja vieta.

Iš 19-tos pozicijos lenktynes pradėjęs „Ferrari“ lyderis sėkmingai pusę lenktynių laiko lenkė varžovus, tačiau priartėjęs prie Estebano Ocono užstrigo už „Alpine“ bolido 7-oje pozicijoje. Atrodė, kad Ch.Leclercas joje ir finišuos, tačiau saugos automobilio dėka su šviežiomis padangomis monegaskas sugebėjo susitvarkyti ne tik su E.Oconu, bet ir jo komandos draugu Fernando Alonso.

3-oje pozicijoje finišavo septynis kartus pasaulio čempiono titulą laimėjęs Lewisas Hamiltonas su „Mercedes“ bolidu. Ketvirtas liko jo komandos draugas George’as Russellas, kuris šiais metais yra vienintelis lenktyninkas, nefinišavęs žemiau 5-osios pozicijos.

Greičiausią lenktynių ratą užfiksavo C.Sainzas.