Vengrijos trasoje – aštuntoji sezono lyderio Maxo Verstappeno pergalė Olandas startavo tik dešimtas

„Formulės 1“ pasaulio čempionato 13-ąjį etapą – Vengrijos „Grand Prix“ lenktynes – sekmadienį laimėjo titulą ginantis sezono lyderis Maxas Verstappenas („Red Bull“).

Maxas Verstappenas iškovojo įspūdingą pergalę.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Maxas Verstappenas iškovojo įspūdingą pergalę.<br> Imago/Scanpix nuotr.

Jul 31, 2022, 6:28 PM, atnaujinta Oct 11, 2022, 11:06 AM

Olandui tai buvo jau 8-oji pergalė šį sezoną, nors lenktynes jis pradėjo tik iš 10-osios pozicijos.

Bendrojoje įskaitoje surinkęs 258 taškus M.Verstappenas jau solidžiai lenkia monakietį Charles'į Leclerc'ą (178) ir meksikietį Sergio Perezą (173).

M.Verstappenas laimėjo Vengrijoje pirmąkart, o išvakarėse kvalifikacijoje jam išvis nesisekė, kai paskutiniame rate automobilis prarado galią.

Lenktynėse iš karto po starto M.Verstappenas aplenkė australą Danielį Ricciardo („McLaren“) ir suomį Valtterį Bottasą („Alfa Romeo“), o paskui ir ispaną Fernando Alonso („Alpine“).

Po kelių ratų olandas aplenkė prancūzą Estebaną Oconą („Alpine“) ir britą Lando Norrisą („McLaren“).

M.Verstappenas pakilo į 4-ąją vietą, kai britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“) užsuko į boksus, o tada priekyje beliko trys varžovai – pirmas startavęs britas George'as Russellas („Mercedes“), monakietis Charles'is Leclerc'as („Ferrari“) ir ispanas Carlosas Sainzas („Ferrari“).

M.Verstappenas lenktynių viduryje pirmas iš lyderių antrą kartą pasuko į boksus ir pasirinko vidutinio kietumo padangas, o tai jam padėjo aplenkti vėliau stojusius G.Russellą ir C.Sainzą.

Priekyje kietomis padangomis važiavęs Ch.Leclerc'as greit buvo aplenktas, tačiau M.Verstappenas padarė klaidą ir net apsisuko trasoje.

Tačiau netrukus olandas dar sykį aplenkė stringantį lyderį ir pergalingai baigė lenktynes.

Antras finišavo L.Hamiltonas, o trečias liko G.Russellas. Po jų finišavo C.Sainzas, S.Perezas ir Ch. Leclerc'as.

14-ojo etapo lenktynės – Belgijos „Grand Prix“ – vyks rugpjūčio 28 d.