Dakaro grimasos: lavina baudos minučių bloškė žemyn Lietuvos lenktynininkus

Pirmasis Dakaro 2023 ralio etapas Lietuvos lenktynininkams buvo tikrai neblogas – tiek Rokas Baciuška, tiek ir Vaidotas Žala ar Benediktas Vanagas užėmė aukštas vietas 367 km ilgio etape, o jas gerino ir todėl, kad baudos skirtos kitiems lenktynininkams. Tačiau praėjus daugiau kaip kelioms valandoms po visų kovų paskelbta, kad ir lietuviai buvo apdalinti nemenkomis baudomis ir jų vietos krito.

Lietuviai Dakare gavo baudos minučių.<br>Vytauto Dranginio nuotr.
 Lietuviai Dakare gavo baudos minučių.<br>STORM studio LT nuotr.
 Lietuviai Dakare gavo baudos minučių.
Daugiau nuotraukų (3)

Jan 1, 2023, 7:50 PM, atnaujinta Jan 1, 2023, 10:04 PM

Vaidotas Žala automobilių klasėje finišavo šeštas, tačiau atrodė, kad bus iškovojęs ir 5-ąją vietą – mat švedų M. Ekstromo ir E. Bergvisto („Team Audi sport“) ekipažas gavo 15 min. baudą ir iš 3-ios vietos krito į 15-ąją vietą.

Po kelių valandų V. Žalai buvo skirta 1 min. bauda ir dėl to lietuvis liko 5 pozicijoje, tačiau tai lėmė, kad bendroje įskaitoje V.Žala atsirado 11 vietoje.

Teigiama, kad sustreikavo vienas iš dviejų borto kompiuterių, kuris neužfiksavo vienos iš žymų.

B.Vanagas gavo 15 minučių baudą, todėl komanda iš 21-osios vietos, krito į 24-ąją. Jis bendroje vietoje atsidūrė 23-ioje pozicijoje.

Pats sportininkas sutiko su bauda, mat jis praleido vieną iš žymų ir nutarė nevažiuoti atgal jį fiksuoti.

15 minučių baudos gavo ir bagių klasėje pirmas finišavęs R. Baciuška – ši bauda lietuvį nubloškė į 10-ąją poziciją.

Po tokio sprendimo bendroje įskaitoje R.Baciuška atsidūrė šeštoje vietoje.

R.Baciuška aiškino, kad jo bagyje įvyko tokia pati situacija, kaip ir pas V.Žalą. Abu šie lenktynininkai rašys protestą.