Dakaras 2023: trasoje strigęs B. Vanagas pasiekė finišą, bet iš etapo pasitraukė net du Lietuvos ekipažai Finišavo paskutinysis lietuvių ekipažas

Kovą su sunkiausiomis pasaulio lenktynėmis vadinam Dakaro raliu tęsia visi Lietuvos ekipažai – pirmadienį jie pasitiko iššūkių kupiną antrąjį greičio ruožą. Tiesa, lietuviams jame sekėsi itin sunkiai.

Benediktas Vanagas.<br>B.Vanago komandos nuotr.
V.Žala.<br>Vytauto Dranginio nuotr.
Pirmasis antrajame greičio ruože startavo Laisvydas Kancius.<br>L.Kanciaus feisbuko nuotr.
V.Žala pramušė tris ratus<br>V.Žalos komandos feisbuko nuotr.
Su gedimu susidūrė ir V.Paškevičius.<br>V.Paškevičiaus komandos nuotr.
B.Vanagas.<br>V.Pilkausko nuotr.
V.Žala startavo antrajame greičio ruože.<br>V.Žalos feisbuko nuotr.
B.Vanagas.<br>Andriaus Lauciaus, Vytauto Pilkausko ir MCH Photo nuotr.
B.Vanagas.<br>B.Vanago feisbuko nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Jan 2, 2023, 7:46 AM, atnaujinta Jan 2, 2023, 7:28 PM

Lenktynininkai iš viso turėjo įveikti 590 km atstumą, o iš jo greičio ruožą sudarė varginantys 430 km.

Antrajame greičio ruože didžiąją dalį atstumo sudarė ne smėlis, o gruntas bei akmenys, todėl lenktynininkai pirmadienio etape turėjo būti itin atsargūs. Gaila, tačiau pragaru virtusiame antrajame etape finišavo ne visi Lietuvai atstovaujantys lenktynininkai.

Pirmasis iš lietuvių antrajame greičio ruože finišą pasiekė keturratį vairuojantis Laisvydas Kancius. Lenktynininkas etapą įveikė per 6 val. 45 min. 48 sek. ir preliminariai užėmė penktąją vietą. Nuo lyderio Lietuvos atstovas atsiliko 24 min. 42 sek.

Pirmadienį greičiausias keturračių įskaitoje buvo prancūzas Alexandre'as Giroud. Jis greičio ruožą įveikė per 6 val. 21 min. 6 sek.

Bendroje įskaitoje L.Kancius užima penktąją vietą. Jis nuo lyderio po dviejų etapų atsilieka 41 min. 15 sek.

Motociklų įskaitoje greičiausias buvo JAV lenktynininkas Masonas Kleinas. Iš trečios vietos startavęs amerikietis antrąjį etapą įveikė per 5 val. 23 min. 4 sek.

Automobilių klasėje pirmadienį pirmas tarp lietuvių finišą pasiekė Ginto Petraus ir Jose Marqueso ekipažas. Vėliausiai startavę jie už savo nugaros paliko su problemomis susidūrusius Vaidotą Žalą ir Benediktą Vanagą bei finišavo 28-oje pozicijoje.

Jie lyderiui nusileido 53 min. 21 sek.

Greičiausias pirmadienį automobilių klasėje buvo Nasseras Al-Attiyah. Jis distanciją įveikė per 5 val. ir 26 sek.

Bendroje įskaitoje G.Petrus kartu su savo šturmanu užima 31-ąją vietą. Po dviejų etapų jie lyderiui Carlosui Sainzui atsilieka 1 val. 35 min. 54 sek.

Su nuostoliais finišą antrajame etape pasiekė ir Benediktas Vanagas bei Kuldaras Sikkas. Ekipažas etapo metu buvo susidūręs su gedimu, kurį tvarkė apie 3 valandas. B.Vanagas į finišą atvyko 42-oje vietoje ir lyderiui nusileido 3 val. 22 min. 57 sek.

Antrasis etapas košmaru virto Vaidoto Žalos ir Paulo Fiuzo ekipažui. Nuvažiavus vos 100 km lenktynininkai pramušė net tris automobilio ratus. Pagalbos ekipažas laukė daugiau nei tris valandas.

Pajudėjęs trečiojo kelio taško link ekipažas dar kartą pažeidė savo bolidą.

Įveikus 150 km V.Žala pranešė, kad nespės tilpti į antrajam etapui skirtą laiką. Dėl šios priežasties buvo priimtas sprendimas praleisti likusius kelio taškus ir važiuoti tiesiai į bivaką.

Kartu su V.Žala iš etapo pasitraukė ir Vaidotas Paškevičius, Slavomiras Volkovas bei Tomas Gužauskas. Sunkvežimių ekipažas dar etapo pradžioje susidūrė su gedimu ir transporto priemonės traukos stygiumi – ekipažas nepasiekė antrojo kelio taško ir priėmė sprendimą grįžti į bivaką.

Į finišą motobagių įskaitoje septinti atvyko Rokas Baciuška ir Oriolas Vidalis. Ekipažas lyderiams pirmadienį pralaimėjo 25 min. 55 sek.

Paskutinysis iš lietuvių pirmadienį finišą pasiekė Tomo Jančio ir Irmanto Bražiūno ekipažas. Lietuviai antrąjį etapą užbaigė 33-oje pozicijoje ir lyderiams nusileido 2 val. 9 sek.

Bendroje įskaitoje šis ekipažas rikiuojasi 22-oje vietoje. Nuo lyderių jis atsilieka 2 val. 16 min.

Pirmadienį motobagių įskaitoje greičiausias buvo lenkas M.Gocszalas. Jis etapą įveikė per 5 val. 45 min. 31 sek.

Per 14 dienų dalyviai iš viso turės įveikti 8528 kilometrus, iš kurių 4604 km sudarys greičio ruožus.