Dakaras 2023: į šeštojo etapo stipriausiųjų penketuką be V. Žalos pateko ir R. Baciuška

Lietuviai tęsia kova su sunkiausiomis pasaulio lenktynėmis vadinamu Dakaro raliu. Šeštąjį greičio ruožą pasitiko šeši iš septynių Lietuvos ekipažų – Benediktas Vanagas ir Kuldaras Sikkas („Toyota Gazoo Racing Baltics“) savo pasirodymą baigė dar ketvirtajame etape.

R.Baciuška.<br>R.Baciuškos feisbuko nuotr.
V.Žala.<br>Vytauto Dranginio nuotr.
L.Kancius.<br>L.Kanciaus komandos nuotr.
L.Kancius.<br>L.Kanciaus feisbuko nuotr.
V.Žala.<br> V. Žalos feisbuko nuotr.
Laisvydas Kančius.<br>L. Kančiaus feisbuko nuotr.
V.Žala.<br>V.Dranginio nuotr.
Vaidotas Žala.<br>V. Žalos feisbuko nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Jan 6, 2023, 8:00 AM, atnaujinta Jan 6, 2023, 9:52 PM

Šį kartą lenktynininkų laukė 562 km ilgio trasa, o iš jos greičio ruožą sudarė 357 km. Pagal ankstesnę prognozę greičio ruožą turėjo sudaryti 466 km atstumas, tačiau ralio organizatoriai nusprendė sutrumpinti šį atstumą.

Deja, penktadienį nestartavo dar vienas Lietuvos ekipažas. Prieš pat startą Vaidoto Paškevičiaus komandos narys pranešė, kad prieš išvažiavimą iš bivako, nustojo dirbti vienas sunkvežimio „Tatra“ cilindras.

Pavyko greitai sugrįžti į bivaką ir specialistai nustatė, kad nebedirba vienas iš purkštukų.

„Šiandien nauja diena, bet mums ji tikrai nėra sėkminga“, – penktadienio rytą feisbuke pranešė lenktynininkas V.Paškevičius. „Constra Racing“ komanda šeštajame etape nestartuos.

Šeštąjį etapą pradėjo, bet jo dėl keturračio gedimo jo neužbaigė Laisvydas Kancius. Lenktynininkas įveikė 163 km ribą, tačiau vėliau dėl gedimo patraukė bivako link.

Pirmieji iš lietuvių automobilių įskaitoje šeštajame greičio ruože finišavo iš dešimtosios pozicijos startavę Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza. Ekipažas finišo liniją kirto penktoje vietoje ir etapo nugalėtojui Nasserui Al-Attiyah nusileido 10 min. 33 sek.

Tuo metu Gintas Petrus ir Jose Marquesas finišą pasiekė 40 pozicijoje. Etapo nugalėtojams ekipažas pralaimėjo 1 val. 15 min. ir 3 sek.

Automobilių įskaitoje penktadienį pirmavęs Stephane'as Peterhanselis paketo į avariją ties 212 kilometru. Jo šturmanui prireikė medikų pagalbos ir jis buvo evakuotas į ligoninę tolimesniems tyrimams. Šis ekipažas pasitraukė iš 2023-ųjų Dakaro ralio.

Motobagių įskaitoje pirmieji iš lietuvių į finišą atskuodė iš pirmosios vietos startavę Rokas Baciuška ir Oriolis Vidalis. Šį kartą vaikinams nepavyko laimėti greičio ruožo, penktadienį jie liko ketvirtoje pozicijoje ir etape nugalėjusiam lenkui Marek Gozczalui nusileido 6 min. 10 sek.

Bentroje įskaitoje lietuvio ekipažas pakilo į antrąją vietą.

19 pozicijoje motobagių įskaitoje finišavo iš 24 vietos startavę Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas. Lietuvių ekipažas etapo nugalėtojui nusileido 41 min. 15 sek.

Penktadienį greičiausias motociklų įskaitoje buvo amerikietis Luciano Benavidesas. Lenktynininkas greičio ruožą įveikė per 3 val. 14 min. 38 sek.

Kviečiame sekti šeštojo etapo eigą kartu su lrytas.lt portalu!

Šiame Dakare startuoja 125 motociklininkai, 18 keturračių, 73 automobiliai, 56 sunkvežimiai, 47 T3 klasės bagiai ir 46 T4 klasės bagiai, 76 klasikinio Dakaro automobiliai bei 13 klasikinio ralio sunkvežimių.