„Dakaro 2023“ septintasis etapas: lygių neturėjęs R. Baciuška tapo lyderiu bagių įskaitoje, viesulu lėkęs V. Žala džiaugėsi antrąja vieta

Saudo Arabijoje vykstančiame 45-ajame Dakaro ralyje šeštadienį dalyviai įveikė septintąjį etapą, kuris yra sudėtinė maratrono dalis. Po finišo mechanikų pagalba bus leidžiama tik dvi valandas, o sekmadienį kovą reikės tęsti.

Rokas Baciuška.<br>Komandos nuotr.
V.Žala.<br>V.Dranginio nuotr.
L.Kancius trasoje.<br>L.Kanciaus komandos nuotr.
R.Baciuška bagių įskaitoje tapo lyderiu.<br>M.Chytkos nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Jan 7, 2023, 8:02 AM, atnaujinta Jan 7, 2023, 6:13 PM

Šeštadienis buvo puikus dėl aukštos galutinės vietos jau nekovojančiam Vaidotui Žalai, kuris visą greičio ruožą įveikė lyderių tempu ir pirmas pasiekė finišą.

Jam teko laukti, ar kas iš lyderių jį aplenks etapo įskaitoje. Tai padaryti pavyko tik Saudo Arabijos atstovui Yazeedui Al Rajhi, kuris pranoko lietuvį 8 min. 54 sek.

Antroji vieta V.Žalai yra geriausias rezultatas etape nuo 2020 metų, kai jis laimėjo patį pirmąjį etapą ir buvo lyderis. Šiemet jis dukart buvo penktas, tačiau bendrojoje įskaitoje prieš šį etapą tebuvo 51-as, nes ne visuose etapuose pasiekė finišą.

Bendrojoje įskaitoje V.Žala dabar užima 50-ąją vietą, o Gintas Petrus yra 51-as tarp 53 klasifikuotų ekipažų.

Dar geriau pasirodė Rokas Bačiuška, kuris laimėjo 7-ąjį etapą T4 bagių klasėje ir tapo nauju lyderiu bendrojoje įskaitoje. Etape jis 3 min. 27 sek. aplenkė antrąją vietą užėmusį lenką Mareką Goczalą.

Bendrojoje įskaitoje 20 min. 17 sek. prieš lietuvį pirmavęs brazilas R.Luppi de Oliveira atsiliko toli nuo lyderių ir užleido pirmąją vietą R.Baciuškai.

Bendroje įskaitoje pirmaujantis R.Baciuška dabar turi 5 min. 42 persvarą prieš Mareką Gozcalą ir 6 min. 23 sek. lenkiia lenką Eryką Goczalą.

Tomas Jančys etape finišavo 24-as, o bendrojoje įskaitoje užima 22-ąją vietą ir pralaimi tautiečiui 6 val. 8 min. 21 sek.

Šioje klasėje liko kovoti 38 ekipažai.

Sunkvežimių klasėje Vaidotas Paškevičius užėmė 10-ąją vietą, o bendrojoje įskaitoje yra 24-as tarp 31 likusio ekipažo.

Šeštadienį greičio ruožo trasą sudarė 20 proc. smėlio, 63 proc. dirvožemio, 2 proc. asfalto, 13 proc. kopų ir 2 proc. išdžiūvusių upių vagų. Etapo ilgis – 866 km, iš kurių 333 km buvo greičio ruožas.

Ralio rengėjai nutarė, kad dėl sudėtingų sąlygų šiame etape nestartuos motociklai ir keturračiai. Tai reiškia, kad šeštojo etapo nebaigęs Laisvydas Kancius nestartavo.

Jau vykstant 7-ajame etapui L.Kancius pranešė, kad nesitrauks iš lenktynių nors ir neturi vilčių užimti aukštą vietą bendrojoje įskaitoje.

„Nusprendžiau važiuoti toliau. Šiandien motociklams ir keturračiams laisva diena, todėl bus galima apsilaižyti žaizdeles. Nors dėl rezultato ir nekovosiu, bet likusį laiką galima panaudoti naudingai. Taip pat noriu padėkoti už palaikymą! Labai gera matyti tiek daug jėgos, pozityvo ir teigiamų emocijų, nepaisant nesėkmės“, – parašė L.Kancius.

Lietuvių startas:

8.17 val. Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza („Teltonika Racing“): auotomobilių 51-oji vieta, atsilieka nuo lyderio 68 val. 1 min. 47 sek.

9.07 val. Rokas Baciuška ir Oriol Vidal („Red Bull Can-Am Factory team“): bagių 2-oji vieta, 20 min. 17 sek..

9.49 val. Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas („Mediafon team“).

9.51 val. Gintas Petrus ir Jose Marquesas („Petrus Kombucha team“): automobilių 50-oji vieta, +67:55:13.

10.27 val. Vaidotas Paškevičius, Stavomiras Volkovas ir Tomas Gužauskas („Constra Racing“): sunkvežimių 25 -oji vieta, +40:12:12.

Šiemet Dakare startavo 125 motociklininkai, 18 keturračių, 73 automobiliai, 56 sunkvežimiai ir 93 bagiai dviejose klasėse.