Le Mano 24 valandų lenktynėse – naujas nugalėtojas

Pastarąjį dešimtmetį buvusi vienvalde Le Mano 24 valandų ištvermės lenktynių lydere, „Audi“ sekmadienį neteko karūnos.

Le Mano 24 valandų lenktynėse triumfavo „Porsche“.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Vienam iš debiutantės „Nissan“ automobilių pavyko pasiekti finišą.<br>AFP/Scanpix nuotr.
„Audi“ šįmet liko tik treti.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Lenktynių akimirkos.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Ilona Steponėnė, specialiai lrytas.lt iš Le Mano

2015-06-14 17:20, atnaujinta 2017-11-22 12:57

Alinančias lenktynes laimėjo „Porsche“ ekipa, vairavusi 19 numeriu pažymėtą „Porsche 919 Hybrid“. Jį vairavo Earlas Bamberas, Nickas Tandy ir Nico Hulkenbergas, kirtęs pergalingąją finišo liniją.

Nugalėtojai per parą įveikė 395 trasos ratus, besitęsiančius 13,6 km.

Taip „Porsche“ tik įsitvirtino kaip visų laikų Le Mano maratono lyderė, pelniusi jau 17-ąją pergalę bendrojoje įskaitoje. Simboliška, kad ekipos lenktynininkai ją pasiekė praėjus 17 metų nuo tada, kai „Porsche“ paskutinį kartą čia šventė pergalę.

Be to, N.Hulkenbergas pasiekė dar vieną retą rezultatą – jis nugalėjo Le Mano 24 valandų lenktynėse pirmuoju bandymu. Paskutinį kartą tai buvo pavykę Laurentui Aiello 1998-aisiais, taip pat su „Porsche“.

Antroje vietoje finišavo dar vienas „Porsche“, 17 numeriu pažymėtas Marko Webberio, Timo Bernardo ir Brentono Hartley prototipas. Jie nuo nugalėtojų atsiliko vienu ratu.

„Mūsų tikslas buvo turėti vieno automobilio komandą ant apdovanojimų pakylos, bet laimėti pirmą ir antrą vietas – neįtikėtina. Labai didžiuojuosi tuo, ką pasiekėme. Mums lenktynės buvo labai sklandžios, nepadarėme jokių klaidų.

Paskutinis ratas buvo keistokas, nes pradėjo lynoti, ir žmonės garaže ėmė nervintis. Po finišo buvo nuostabu matyti tūkstančių tūkstančius besidžiaugiančių žmonių“, – sakė N.Hulkenbergas.

Trečioji vieta atiteko „Audi Sport Team Joest“ lenktynininkams Andre Lottererui, Marceliui Fassleriui ir Benoitui Treluyerui, trejus praėjusius metus šventusiems pergalę. Jie nuo N.Hulkenbergo atsiliko dviem ratais.

A.Lottereras per lenktynes pasiekė naują trasos rekordą ir apvažiavo 13,629 km ilgio „Circuit de la Sarthe“ per 3 min. 17,476 sek.

Greičiausia tarp LMP2 prototipų buvo privati KCMG ekipa su 47 numeriu pažymėtu „Oreca 05-Nissan“. Bendroje įskaitoje ji užėmė 9 vietą. Tai yra pati pirmoji pergalė Le Mane, atitekusi Kinijos ekipai.

„LM GTE Pro“ klasėje nugalėjo „Corvette Racing“ su 64 numeriu pažymėtu „Chevrolet Corvette C7R“, bendroje įskaitoje užėmusi 17 poziciją. Taip „Corvette“ pasiekė jau 10 pergalę savo klasėje.

„LM GTE Am“ nugalėjo ir 20 vietą bendroje įskaitoje užėmė „SMP Racing“ su „Ferrari 458 Italia“.

Organizatorių skaičiavimu, lenktynes šįmet stebėjo net 263,5 tūkst. žiūrovų.