Visus nustebinęs lietuvis: „Tokio atlygio nebuvau gavęs“

Sutaupyti 30 ml dyzelinių degalų lietuviui vilkiko vairuotojui Mindaugui Tumui padovanojo efektyviausiai degalus naudojančio sunkvežimio vairuotojo Baltijos jūros šalių regione titulą ir visiškai naujo automobilio „Volvo V40“ raktelius.

M.Tumas nugalėjo visus varžovus ir laimėjo naują „Volvo“.<br>Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Jun 15, 2016, 3:01 PM, atnaujinta May 21, 2017, 4:38 PM

Varžybų nugalėtojas iš Lietuvos, antrąją vietą užėmęs lenkas Piotras Krahelis ir trečias likęs, vos prieš pusmetį teisę vairuoti sunkiasvorį vilkiką gavęs latvis Ainaras Šeferas, rugsėjį turės galimybę dėl ekonomiškiausio sunkvežimio vairuotojo pasaulyje titulo susigrumti Getborge vyksiančiame finaliniame varžybų etape.

Laimėjo automobilį

Savaitgalį Vakarų Lenkijos miesto Poznanės apylinkėse vykusiose Baltijos jūros regiono šalių ekonomiško sunkvežimių vairavimo varžybose triumfavo gegužės pabaigoje analogišką titulą Lietuvoje iškovojęs vilnietis, UAB „Finėjas“ darbuotojas M.Tumas.

Tradicinės, penktus metus „Volvo Trucks“ rengiamos varžybos, šiemet buvo organizuotos šiek tiek pakeistu formatu.

Lietuvoje nugalėtojas buvo išaiškintas po trijų atrankos etapų, kuriuose dalyvavo per 100 sunkvežimių vairuotojų, ir nacionalinio finalo. Geriausiai pasirodę dalyviai susirėmė Baltijos jūros šalių rinkų regioniniame finale, kuriame dalyvavo po tris geriausius vairuotojus iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Ukrainos.

Užduotys priminė tikrą kelionę

Varžybų dalyviams teko atlikti po du važiavimus skirtingais „Volvo FH“ sunkvežimiais su puspriekabėmis, kuriose buvo sukrautas 23 tonų krovinys.

Įveikiant 16 km (finale – 21 km) ilgio trasą, įrengtą Poznanės aeroklubo aerodrome, vairuotojai turėjo atsižvelgti į sudėtingas varžybų taisykles, skirtas kaip galima detaliau atkartoti važiavimo realiame transporto sraute sąlygas: kai kuriose atkarpose dalyviai turėjo neviršyti nustatyto maksimalaus, o kai kuriose – paisyti minimalaus greičio apribojimų, atlikti lėtėjimo–įsibėgėjimo manevrus, nekliudyti trasą žyminčių elementų, neviršyti nustatyto 27 minučių distancijos įveikimo laiko limito.

Ir, be abejo, viską atlikti sunaudojant kaip galima mažiau degalų.

Skirtingai nei kai kuriose kitose tokio tipo varžybose buvo matuojamas ne vidutinis, o tikslus sunaudotų degalų kiekis. Visus trasos įveikimo parametrus tūkstantųjų litro dalių tikslumu fiksavo „Volvo“ sunkvežimiuose montuojama „Dynafleet“ telemetrinė sistema, konkretaus sunkvežimio duomenis perduodanti į „Volvo Trucks“ serverius.

Varžybose nugalėjęs vilnietis M.Tumas, finale 21 km distancijai sunaudojęs 4,84 l dyzelinių degalų, jokių vilčių varžovams nepaliko nei kvalifikaciniame, nei finaliniame važiavime, tačiau antrąją vietą užėmęs lenkas Piotras Krahelis (4,87 l), nuo nugalėtojo atsiliko vos 30 mililitrų.

Nustebino latvis

Ne mažiau lenktynių organizatorius ir dalyvius nustebino antrąją vietą kvalifikaciniuose važiavimuose užėmusio, bet finale likusio trečio, jaunojo latvio Ainarso Šefero sėkmė.

21 metų amžiaus latvis sunkvežimį vairuoja vos pusmetį, tuo patvirtindamas, kad racionalus sunkvežimio valdymas yra ne tiek didelės sukauptos patirties, bet specialaus mokymosi pasekmė.

Latvis finaliniame važiavime sugebėjo 21 km trasą įveikti sunaudojęs 4,98 l degalų. Beje, visi prizininkai distanciją įveikė tik kiek didesnėmis nei 23 l/100 km degalų sąnaudomis.

Varžybų nugalėtojams ir jų atstovaujamoms kompanijoms atiteko vertingi prizai. Lietuvis iš Poznanės grįžo naujutėlaičiu „Volvo V40“ automobiliu, lenkui atiteko „Apple“ nešiojamasis kompiuteris, o dalyviui iš Latvijos – 500 EUR vertės čekis.

Apdovanotos buvo ir kompanijos, kuriose dirba taupiausiai degalus naudojantys vairuotojai: UAB „Finėjas“ atiteko net 8000 EUR, „AZ Transport“ iš Poznanės – 4000 EUR, o SIA „Kreiss“ iš Latvijos – 2500 EUR vertės čekiai „Volvo Trucks“ atsarginėms dalims ar paslaugoms įsigyti.

Juokavo apie atlygį

Negana to, visi trys regioninio finalo prizininkai rugsėjį bus pakviesti dalyvauti pasauliniame sunkvežimių ekonomiško vairavimo varžybų finale, tradiciškai rengiamame „Volvo“ gimtajame mieste Geteborge.

„Varžybų metu pernelyg nesijaudinau: trasa tam tikra prasme buvo net lengvesnė nei finale Lietuvoje, kur teko atsižvelgti į didžiulius kelio profilio svyravimus, tuo tarpu Poznanėje aerodrome organizuotų varžybų trasa buvo visiškai lygi, – pasakojo Mindaugas Tumas. – Antra vertus – netikėtumo faktorių įnešė tą dieną pūtęs labai stiprus vėjas, tad važiuoti teko labai susikaupus.“

Ir nacionaliniame, ir regioniniame finaluose nugalėjęs lietuvis pridūrė, specialiai varžyboms pernelyg nesiruošęs, nes vairuoti ekonomiškai bei šių įgūdžių mokyti kolegas yra jo kasdieninis darbas.

Tiesa, jis pridūrė tokio didelio atlygio už nuvažiuotą 21 km reisą dar nėra gavęs. Mindaugas pažadėjo dėti visas pastangas pagaliau iškovoti Lietuvai titulą ir pasauliniame finale: nors finale jau yra dalyvavęs vairuotojas iš Lietuvos, kol kas titulo pelnyti nepavyko.

Beje, Mindaugas Tumas paneigė, kad „Volvo Trucks“ organizuojamose varžybose šios kompanijos sunkvežimius kasdien vairuojantys dalyviai turėjo kokių nors privalumų: tarp daugiau nei 700 „Finėjas“ naudojamų sunkvežimių nėra nė vieno „Volvo“, tad ir varžybų nugalėtojas savo kasdieniniame darbe vairuoja kitos markės sunkvežimį.

REPORTERIS: oro balionui atsitrenkus į žemę, iš krepšio ėmė kristi žmonės