Automobilių vagys vasarą ėmė naudotis viena vairuotojų klaida

Vasarą – ypač per ilguosius savaitgalius – į šalies kurortus paskui būrius poilsiautojų kasmet patraukia ir lengvo grobio ieškantys ilgapirščiai.

Vasarą vagys nesibodi laužtis į automobilį ir viduryje dienos, o jų grobis – ne vien brangūs daiktai.<br>Lrytas.lt archyvo nuotr.
Vasarą vagys nesibodi laužtis į automobilį ir viduryje dienos, o jų grobis – ne vien brangūs daiktai.<br>Lrytas.lt archyvo nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jul 15, 2016, 12:10 PM, atnaujinta May 18, 2017, 8:11 PM

Jų taikiniu dažnai tampa automobiliuose gyventojų palikti vertingi daiktai, kuriems nugvelbti vagišiams dažnai prireikia vos keleto akimirkų.

Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje Žalų administravimo departamento direktorius Audrius Pilčicas pažymi, kad daugeliu atvejų vagis gyventojai prisivilioja patys gerai matomose automobilio salono vietose palikdami brangius kompiuterius, fotoaparatus, rankines ar kitus daiktus.

Žiemą vagys dažniausiai darbuojasi naktį, bet vasarą jie linkę automobilį apšvarinti dieną, o nusikaltimui padaryti pakanka ir kelių minučių.

Taip pat vairuotojai klysta manydami, kad vagis domina tik brangūs daiktai.

Anot A. Pilčico, vertingi daiktai automobiliuose vagis vilioja labiausiai, tačiau pasitaikius gerai progai ilgapirščiai per daug nesirenka – automobilio užraktą išlaužia ar stiklą išdaužia net ir dėl smulkmenų.

Pavyzdžiui, tarp dažniausiai iš automobilių pavagiamų daiktų yra akiniai nuo saulės, būta atvejų, kai iš gyventojų įsilaužus į automobilį nugvelbti alkotesteriai, maisto produktai.

„Ypač parankūs nusikaltėliams yra atostogaujančių gyventojų automobiliai – juose dažnai paliekami vertingi fotoaparatai, vaizdo kameros, brangios meškerės, planšetiniai kompiuteriai, navigacijos įranga, bagažinėse – dviračiai, brangios palapinės, stovyklavimo reikmenys.

Išsiruošus į ilgesnes keliones apskritai vežamasi daugiau ir įvairesnių daiktų, kurie gali sudominti vagis. Be to, vykstantys atostogauti dažnai vežasi ir didesnes grynųjų pinigų sumas, kurias, kad ir trumpam, neretai palieka rankinėje ar lagamine automobilyje“, – sako A. Pilčicas.

Anot draudimo eksperto, kelionėje net ir trumpam sustojus atsikvėpti ar užsukus į degalinę nusipirkti kavos nederėtų vertingų daiktų palikti automobilio salone, o jei jau kitos išeities nėra, reikėtų bent jau padėti juos taip, kad iš lauko jų nesimatytų.

„Rankines su pinigais, banko kortelėmis ir asmens dokumentais paliekant automobilį be priežiūros vienareikšmiškai reikėtų pasiimti su savimi. Kitus vertingus daiktus patartina bent jau pridengti, įdėti į daiktų dėtuvę, paslėpti po sėdynėmis.

Tai daryti taip pat reikėtų atsargiai, pirmiausiai apsižvalgius, ar niekas tokio slapstymo nemato. Jei keliaujama keliese, trumpų sustojimų metu rekomenduojama bent vienam asmeniui pasilikti automobilyje ir jį pasaugoti“, – sako A. Pilčicas.

Jei automobilis apdraustas nuo vagysčių, geriausia, pasak A. Pilčico, visus vertingus daiktus užrakinti jo bagažinėje. Taip saugomiems daiktams galioja draudimo apsauga, todėl net vagims išlaužus bagažinę, galima tikėtis patirtų nuostolių atlyginimo. Be to, nuo vagių apsisaugoti gali padėti šiuolaikiškos automobilių apsaugos sistemos ir signalizacijos.

ERGO Insurance“ Lietuvoje duomenimis, šiemet dėl vagysčių iš automobilių bagažinių gyventojams jau atlyginta daugiau nei 6 tūkst. eurų nuostolių.

Anot A. Pilčico, nuo vagių nukentėti labiausiai rizikuoja gyventojai, automobilius paliekantys gatvėje ar nesaugomose stovėjimo aikštelėse – ypač, jei jos yra atokios.

„Dažnai vykdami prie ežerų ar kitų vandens telkinių vairuotojai neturi kitos išeities kaip tik palikti automobilį tolėliau, pamiškėse, praeivių aplenkiamose aikštelėse.

Tokiose vietose vagims darbuotis yra paprasčiau, tačiau automobilį žaibiškai apšvarinti jie sugeba net ir judriose prekybos centrų automobilių stovėjimo aikštelėse, kuriose nuolat šurmuliuoja žmonės. Tiesa, tokiose vietose šiandien jau daug kur įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, todėl jose nešvariems darbeliams vagišiai ryžtasi rečiau“, – sako A. Pilčicas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.