Legendinis lenktynininkas Alexas Zanardi pelnė parolimpinį auksą

Buvęs „Formulės-1“ lenktynininkas ir dukart CART čempionas Alessandro Alexas Zanardi trečiadienį Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse laimėjo aukso medalį.

A.Zanardi pelnė parolimpinį auksą.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Sep 14, 2016, 6:56 PM, atnaujinta May 13, 2017, 1:58 AM

Jis nugalėjo 20 km važiavimo rankomis valdomu dviračiu rungtyje ir aplenkė artimiausią varžovą Stuartą Trippą 2,7 sek.

Šią pergalę jis pasiekė likus vienai dienai iki penkioliktųjų jo gyvenimą pakeitusios avarijos metinių.

Prieš dvidešimt metų „Formulės 1“ varžybose lenktyniavęs A. Zanardi 2001 metais vykusiose CART lenktynėse Lausitzringe (Vokietija) neteko abiejų kojų.

Jis pateko į kraupią avariją, kai bolidas po susidūrimo trenkėsi į apsauginę sienelę, o po to dar ir ir užsidegė.

Rugsėjo 15 dieną vykusiose varžybose, kai iki lenktynių pabaigos buvo likę 13 ratų A. Zanardi pirmavo ir sustojo boksuose.

Išvažiuojant iš jų A. Zanardi bolidas pradėjo suktis ratu, o jau trasoje tiesiai į italą 320 kilometrų per valandą greičiu įskriejo Kanados piloto Alexo Tagliani bolidas. A. Zanardi mašina buvo perkirsta pusiau, o lenktynininkui nutrauktos kojos.

Be to, jis neteko apie 70 procentų kraujo, buvo pažeistos kepenys ir plaučiai, o dubens kaulai suskaldyti į penkias dalis.

Dukart CART čempionu tapusio A.Zanardi pasiryžimas grįžti į gyvenimą tapo nepaprastai įkvepiančia istorija.

Po ketverių metų A. Zanardi sugebėjo sugrįžti į lenktynes ir dalyvavo Pasaulio kėbulinių automobilių čempionate (WTCC), kur vairavo specialiai pritaikytą BMW automobilį.

Jis dalyvauja automobilių lenktynėse iki šiol.

Be to, šis parolimpinių žaidynių medalis – jau ketvirtasis jo karjeroje. Dar du aukso ir vieną sidabro medalį jis laimėjo prieš ketverius metus vykusiose Londono parolimpinėse žaidynėse.