Aplinkosaugininkai su VMI papurtė daugiau kaip 100 automobilių meistrų: dešimtys pažeidimų ir nelegalus darbas

Akcija „Garažiukas“ duoda rezultatų. Per spalio mėnesį Aplinkos apsaugos departamento Utenos valdybos pareigūnai patikrino 113 transporto priemonių techninę priežiūrą ir remonto veiklą vykdančių asmenų. Buvo nustatyti 29 pažeidimai ir padedant Valstybinei mokesčių inspekcijai išaiškinti 4 asmenys, nelegaliai vykdantys automobilių remonto veiklą.

Akcija „Garažiukas“ duoda rezultatų.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Akcija „Garažiukas“ duoda rezultatų.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Akcija „Garažiukas“ duoda rezultatų.<br>V.Balkūno nuotr.
Akcija „Garažiukas“ duoda rezultatų.<br>V.Balkūno nuotr.
Akcija „Garažiukas“ duoda rezultatų.<br>V.Balkūno nuotr.
Akcija „Garažiukas“ duoda rezultatų.<br>V.Balkūno nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Nov 13, 2020, 9:19 AM, atnaujinta Nov 13, 2020, 9:20 AM

„Bendradarbiaudami su Valstybine mokesčių inspekcija, atkreipėme dėmesį, kad šiais metais išaiškinta daugiau pažeidimų, taigi bendradarbiavimas tikrai pasiteisino.

Todėl tęsime šią praktiką ir ateityje, kad galėtume identifikuoti neteisėtai veiklą vykdančias įmones ar asmenis. O teisėtai vykdantiems automobilių techninės priežiūros ir remonto veiklą galime iškart suteikti reikiamą informaciją, kad jie galėtų laikytis visų numatytų reikalavimų“, – teigia Utenos valdybos viršininkas Lauris Martišius.

Spalio mėnesį Utenos valdybos inspekcijos, vykdydamos akciją „Garažiukas“, siekė identifikuoti naujus transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto veiklą vykdančius asmenis ir patikrinti, kaip automobilių remonto dirbtuvėse tvarkomos susidarančios atliekos: ar rūšiuojamos (atskiriamos pavojingos nuo nepavojingų), ar vedama atliekų apskaita ir ar atiduodamos atliekų tvarkymo teisę turinčioms įmonėms.

Taip pat ypatingas dėmesys buvo skirtas tikrinant, ar atliekos (alyvų, tepalų filtrai ir kiti vidaus degimo variklių filtrai) nedeginamos kietojo kuro katiluose.

Per akciją „Garažiukas“ Utenos aplinkosaugininkai bendradarbiavo su Valstybinės mokesčių inspekcijos Panevėžio operatyvios kontrolės skyriaus specialistais.

Utenos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai Utenos ir Molėtų rajonuose per 16 inspekcinių išvykų patikrino 70 transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto veiklą vykdančių fizinių (pagal individualios veiklos liudijimą) ir juridinių asmenų.

Valstybinės mokesčių inspekcijos Panevėžio operatyvios kontrolės skyriaus specialistai per akciją išaiškino 4 asmenis, vykdančius transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto veiklą neturint individualios veiklos liudijimo pažymėjimų ar veiklos neužregistravusius juridinių asmenų registre.

Utenos ir Molėtų rajono aplinkosaugininkai išaiškino 16 aplinkos apsaugos teisės aktų reikalavimų pažeidimo atvejų. Pagrindiniai nustatyti pažeidimai – susidarančių atliekų neapskaitymas ar netinkamas apskaitymas, atliekų nerūšiavimas.

Taip pat aplinkosaugininkai aptiko atvejį, kai pavojingos atliekos buvo deginamos kietojo kuro katile. Pažeidėjas degino transporto priemonių tepalinius ir vidaus degimo filtrus. Už nusižengimą teisės aktų reikalavimas asmeniui skirta administracinė bauda ir apskaičiuota aplinkai padaryta 100 eurų žala.

Vykdydami akciją „Garažiukas“, Anykščių aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu su VMI pareigūnais patikrino 7 asmenis ir nustatė 9 pažeidimus: 5 asmenys nepateikė atliekų susidarymo ar tvarkymo ataskaitų, 4 asmenys nevedė arba netinkamai vedė atliekų susidarymo ar tvarkymo apskaitą.

Ignalinos AAI pareigūnai organizavo 20-ies ūkio subjektų ir fizinių asmenų patikrinimus ir nustatė 4 pažeidimus. Kartu su VMI organizuoti 6 ūkio subjektų ir 4 fizinių asmenų patikrinimai, nustatytas 1 pažeidimas.

Visagino sav. teritorijoje buvo patikrintos 3 įmonės, vykdančios transporto priemonių remonto veiklą, 3 garažų bendrijos ir 4 fiziniai asmenys, vykdantys variklinių transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą pagal individualios veiklos pažymą. Ignalinos aplinkosaugos pareigūnai nustatė 1 teisės aktų pažeidimą, kai fizinis asmuo, vykdantis transporto priemonių remonto veiklą, nevedė susidariusių atliekų apskaitos, jam už pirmą kartą padarytą pažeidimą surašytas įspėjimas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.