Neringa sezoną pasitinka pabaigusi gatvių rekonstrukcijas ir naujai nuklotais takais

Neringa šį sezoną pasitinka užbaigusi milijonus kainavusių gatvių rekonstrukcijas, kviesdama vaikščioti naujai nuklotais takais į Parnidžio kopą ir Urbo kalną, tačiau be tradicinio festivalio „Benai, plaukiam į Nidą“. „Pasitiksim tyliai, ramiai, kaip atsimenat Nidą iki gatvių išrausimo. Centrinė dalis baigta, Taikos gatvė baigta, minimaliai betrūksta. Šypsosimės ir skaniai maitinsim“, – BNS sakė Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Nida.<br>M.Patašiaus nuotr.
Nida.<br>M.Patašiaus nuotr.
D.Jasaitis.<br>G.Pilaičio nuotr.
D.Jasaitis.<br>G.Pilaičio nuotr.
Nida.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Nida.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
D.Jasaitis.<br>V.Skaraičio nuotr.
D.Jasaitis.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Jurgita Andriejauskaitė

May 21, 2022, 11:18 AM, atnaujinta May 21, 2022, 11:24 AM

Dvi vasaras triukšmingai tvarkytos Nidos erdvės šiemet, anot mero, atvykusiųjų poilsio nebetrikdys. Darbai bus tęsiami kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ statybvietėje. Šis 8–10 mln. eurų vertės projektas truks iki metų pabaigos.

Anot mero, centrinės Nidos dalies ir Taikos gatvės sutvarkymas kainavo apie 5,5 mln. eurų. „Taikos gatvės rekonstrukcija užbaigta, neįgaliesiems bus galimybė iki pat jūros judėti. Tik liftas dar neužbaigtas. Tikiuosi, liepą bus paleistas. Neįgalieji, išlipę iš laivo, jei juo atplauks, paplūdimį galės pasiekti be jokios pagalbos“, – teigė meras.

Pakilti iš centrinės miesto dalies į kalną Taikos gatve neįgaliesiems nebuvo įmanoma dėl esančių laiptų. Dabar ši problema bus išspręsta įrengus liftą. Toliau besidriekiančiu keliu neįgaliesiems sudaryta galimybė nusileisti iki pat paplūdimio. Svečiams su mažais vaikais ir vežimėliais, pasak D.Jasaičio, sudaryta galimybė pasivaikščioti naujais, patogiais takais ties Urbo kalnu. „Padaryta 8 km pasivaikščiojimo takų, galima nueiti iki pat švyturio, paskaityti įdomių istorijų“, – sakė meras.

Kultūros paveldo komisija, anot Neringos vadovo, švyturio kompleksą, kuris yra Turto banko žinioje, neseniai įtraukė į paveldo sąrašą. „Atrodo, kad nepavirs kompleksas į poilsio paskirties pastatus, bet kol kas objektas tebėra sąraše, tik fiziškai aukciono pardavimas nėra paskelbtas. Būtų keista, jei priimtų sprendimą parduoti“, – teigė D.Jasaitis.

Išmontuos Parnidžio kopos laiptus

Į Parnidžio kopą šį sezoną bus galima patekti jau tik nauju taku. Senieji laiptai, įrengti 1977-iais, šeštadienį bus išmontuoti. „Kopa privertė mus tai padaryti. Klimato kata, naujos vėjo kryptys supustė tokią kopą, kad užpustė laiptų pabaigą. Kaip perkeldavo kaimus užpustytus, taip mes laiptus“, – BNS sakė Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direkcijos vadovė Aušra Feser.

Užlipimas į kopą dabar įrengtas dešiniau laiptų, paėjus miško takeliu. Užlipus ant šlaito reikia paeiti kopos pakraščiu. A.Feser teigimu, miškininkams leidus nukirsti keletą berželių, šioje vietoje atsiveria viena gražiausių panoramų Kuršių nerijoje. Naujuoju taku užlipti į kopą gali ir senjorai, tai nebereikalauja tiek fizinių pastangų. Anot KNNP, šeštadienį senieji laiptai rankiniu būdu bus ardomi nuo viršaus į apačią, nuimant medines dalis ir išpjaunant metalines konstrukcijas.

Naująjį sezoną Nida pasitinka ir atnaujintu taku nuo sporto mokyklos iki saulės laikrodžio. Čia nebeliko betoninių plytelių, įrengtas natūralus miško takas. Kaip informavo KNNP, mažiausiems kurorto lankytojams pamaryje įrengta nauja pramoga – smėlio žaidimas, vadinamas lisažu. Į kibirą, kuris kabės ant grandinės, bus galima įpilti smėlio ir jį judinant išgauti smėlio figūras.

Apribotas elektrinių paspirtukų eismas

Šį sezoną apribojimų Kuršių nerijoje pajus elektrinių paspirtukų vairuotojai. Šiomis transporto priemonėmis uždrausta važinėti takais palei Kuršių marias. „Turėjome daug įvykių, dažniausiai nukentėdavo pėstieji, bet buvo ir pačių paspirtukininkų. Nardydavo tarp vežimėlių, pėsčiųjų. Kur siaura, kartais kreiva, masė žmonių, labai pavojinga. Jei galima rinktis tarp dviračių ir paspirtukų, rinktis dviratį ir nesusigadint atostogų“, – teigė D.Jasaitis.

Viešose transporto nuomos vietose, kurioms plotą konkurso būdu išnuomojo savivaldybė, anot mero, elektriniai paspirtukai negalės būti nuomojami. Čia išsinuomoti bus galima tik dviračius. „Verslas iš kiemų, savo sklypų juos nuomos, bet pamariu važinėti nebus galima. Jei tai darys, bus baudžiami. Rekonstruotoje Taikos gatvėje, kur yra dviračių takas, prašom, tegul dūzgia iki jūros“, – kalbėjo meras.

Pasak jo, susitarimų pasiekta ir su tuktukų vairuotojais, jų eismas naktį bus ribojamas.

Festivalio nerengs

Kaip BNS sakė Neringo kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ vadovė Edita Lubickaitė, šiemet didžiojo festivalio „Benai, plaukiam į Nidą“ nebus. „Vasaros pradžią paskelbsime sezono atidarymo renginiais. Kartosime kultūros sostinės renginį „Laikas nėrimui“. Tokio kaip atidarymo festivalio nebus“, – teigė E.Lubickaitė.

Mero teigimu, Rusijos invazijos Ukrainoje fone buvo nuspręsta nedaryti iškilmingų koncertų. Vasaros sezono atidarymo renginiuose, anot E. Lubickaitės, dėmesys bus skirtas Neringos istorijai, kultūrai, menams.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.