Atskleidus, kad 26 vairavimo mokyklos derino paslaugų įkainius, daliai vadovų – griežtesnės sankcijos

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) iš dalies patenkino Konkurencijos tarybos prašymą dėl asmeninės atsakomybės taikymo kartelius sudariusių vairavimo mokyklų vadovams – 10-čiai asmenų apribota teisė eiti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens vadovo pareigas, būti kolegialaus priežiūros ir (arba) valdymo organo nariu nuo 1 iki 3 metų, taip pat skirtos baudos, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Konkurencijos taryba 2018 m. gruodį paskelbė, kad 26 vairavimo mokyklos ir LVMA derino įkainius už vairavimo mokymo paslaugas.<br>V.Balkūno nuotr.
Konkurencijos taryba 2018 m. gruodį paskelbė, kad 26 vairavimo mokyklos ir LVMA derino įkainius už vairavimo mokymo paslaugas.<br>V.Balkūno nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jan 26, 2023, 10:48 AM

Nagrinėjamu atveju pirmosios instancijos teismas buvo skyręs švelnesnes sankcijas – be apribotos teisės vadovams eiti vadovaujančias pareigas, tik vienam iš asmenų buvo skirta piniginė bauda. Tačiau kadangi ūkio subjektai padarė vieną iš pavojingiausių Konkurencijos įstatymo pažeidimų – sudarė draudžiamą konkurenciją ribojantį susitarimą dėl vairavimo mokymo paslaugų kainų nustatymo, LVAT konstatavo, kad yra pagrindas skirti baudas vadovams, prisidėjusiems prie kartelio.

Įvertinus pažeidimo mastą, trukmę ir kitas aplinkybes, „Automotoket“, „Autoplaza“, „Daugva ir ko“, „Dovanėlė Jums“, „JTMC“, „Sostinės vairavimo mokykla“, „Auto ABC“, „Auto ABCDE“ ir „Visagalis“ vadovams buvo apribota teisė eiti vadovaujančias pareigas 3 metus, o „J. Rinkevičiaus vairavimo mokykla“ vadovui – 1 metus. Taip pat papildomai skirtos baudos – nuo 2000 Eur iki 4000 Eur, pažymima pranešime.

LVAT primena, jog tyrimą atlikusi Konkurencijos taryba 2018 m. gruodį paskelbė, kad 26 vairavimo mokyklos ir LVMA derino įkainius už vairavimo mokymo paslaugas Vilniuje, Kaune bei Jurbarke.

Konkurencijos įstatymas numato, kad ūkio subjekto vadovui už prisidėjimą prie ūkio subjekto sudaryto draudžiamo konkurentų susitarimo ar piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi gali būti apribojama teisė nuo trejų iki penkerių metų eiti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens vadovo pareigas, būti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens kolegialaus priežiūros ir (arba) valdymo organo nariu.

Papildomai taip pat gali būti skiriama bauda iki 14 481 Eur. Atsakomybė gresia ir tiems vadovams, kurie nutraukė darbo santykius su įstatymą pažeidusiais ūkio subjektais, tačiau yra prisidėję prie pažeidimo. Minėtas sankcijas ūkio subjektų vadovams Konkurencijos tarybos motyvuotu prašymu taiko teismas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.