Pasikeitus tvarkai dėl vaistinėlių – policijos žinia vairuotojams, ko tikėtis kelyje

Nors nuo liepos 1 d. automobiliuose turi būti naujo pavyzdžio vaistinėlės, visgi daugelis vairuotojų negalintys jų įsigyti – vaistinėlių nebėra nei vaistinėse, nei pramoninių prekių parduotuvėse. Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Viktorija Buzytė teigia, kad terminas nusipirkti vaistinėlėms nebebus pratęsiamas, kadangi jau buvo pratęstas tris kartus.

Vairuotojai gali patys susikomplektuoti vaistinėles ar papildyti turimas naujai reikalaujamais komponentais.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Vairuotojai gali patys susikomplektuoti vaistinėles ar papildyti turimas naujai reikalaujamais komponentais.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jul 1, 2023, 11:28 AM, atnaujinta Jul 1, 2023, 11:29 AM

Visgi, anot jos, bent jau artimuoju metu policija nebaus vairuotojų, neturinčių naujo komplektavimo vaistinėlių.

„Terminas buvo jau ne vieną sykį nukeltas, iš viso – tris kartus. Šį kartą priėmėme sprendimą jo toliau nenukelti. Tačiau kalbamės su policija, kad kol kas nedarytų reidų ir nebaustų vairuotojų“, – LRT radijui teigė V.Buzytė.

Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkas Arnas Janušauskas teigia, kad toks vaistinėlių trūkumas kilęs iš paskutinėmis dienomis prieš naujo reikalavimo įsigaliojimą išaugusios paklausos. Visgi, anot jo, susidūrę su trūkumu vairuotojai gali bandyti vaistinėlių ieškoti internete, pabandyti paklausinėti vaistininkų dėl vaistinėlių prieinamumo kitose vaistinėse ar tiesiog palaukti, kol jų bus atvežta daugiau.

„Jų šiuo metu pas mus vaistinėje nėra. Bet klientams nereikia pasimesti, nes mes nuolat gauname tam tikrą jų kiekį. Aišku, jis nėra didelis, bet, tarkime, jeigu klientas ateina į vaistinę ir mato, kad vaistinėlių neturime, tai galėtų pasiklausti, kokioje artimiausioje vaistinėje jų likę arba tiesiog pasiieškoti internetinėje parduotuvėje“, – aiškino A.Janušauskas.

V.Buzytė paminėjo, kad vairuotojai gali patys susikomplektuoti vaistinėles ar papildyti turimas naujai reikalaujamais komponentais. Visgi, anot A.Janušausko, tokiu atveju svarbu atsižvelgti į turimos vaistinėlės galiojimą. Didžioji dalis vaistinėlių galioja iki 4 metų.

„Galimybė nusipirkti tik turniketų yra, bet ir čia yra stygius, nes ne visi nori pirkti naujos sudėties vaistinėles – jie nori pasipildyti senas reikalaujamais daiktais. Bet kai kada tai gaunasi brangiau, nei pirkti naują vaistinėlę. Ir jeigu nusiperki šiuos daiktus komplektacijai, reikia atsižvelgti, ar vaistinėlė dar galioja“, – aiškino A.Janušauskas.

Kaip teigia Sveikatos ministerijos atstovė ir vaistininkas, senas vaistinėles galima priduoti vaistinėms arba, jeigu išimamos žirklutės ir galimai esantys vaistai, išmesti su bendromis atliekomis.

Senas vaistinėles galima paaukoti iki liepos 6 d. vykstančiai akcijai „Milijonas vaistinėlių Ukrainai“, kuri jas perduos Ukrainai.

„Mes išsirūšiuosime ir rasime, kur jas nuvežti ir ką su jomis atlikti. Nes Ukrainoje poreikis auga kasdien ir gauname prašymų, kad jų tikrai reikia ir panaudosime. Jeigu yra tvarsliava tvarkinga ir supakuota, ją panaudosime, taip pat žirklutes“, – teigė „Milijonas vaistinėlių Ukrainai“ iniciatorius Martynas Kiseliauskas.

„Akciją buvome planavę iki liepos 1 d., dabar ją pratęsėme iki liepos 6 d.“, – paminėjo jis.

Akcija „Milijonas vaistinėlių Ukrainai“ gyventojai kviečiami senas automobilių vaistinėles surinkti ir perduoti Ukrainai. Vaistinėlės renkamos specialiuose surinkimo punktuose „Circle K Lietuva“ degalinėse, kai kuriuose prekybos centruose, šaulių sąjungos būstinėse ir savivaldybių nurodytose vietose.

Nuo šeštadienio, liepos 1 d., įsigalioja naujas reikalavimas vairuotojams – visose registruotose kelių transporto priemonėse turėti naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinį. Anot Lietuvos kelių policijos tarnybos, šiame rinkinyje turės būti spaudžiamasis tvarstis, vienkartinis šalčio maišelis, 2 turniketai, skirti arteriniam kraujavimui stabdyti, ir vienkartinė veido kaukė, skirta dirbtiniam kvėpavimui atlikti.

Vairuotojai, turintys pirmosios pagalbos rinkinius, atnaujintus po 2019 m. sausio 1 d., turi papildyti juos 2 turniketais, skirtais gausiam kraujavimui iš galūnių sustabdyti. Jei vaistinėlės rinkinys pirktas iki minėtos datos, vairuotojai privalo įsigyti naują rinkinį.

Kaip teigia Lietuvos kelių policijos tarnyba, poreikis tokiam pirmosios pagalbos rinkinio atnaujinimui kilo atsižvelgiant į tai, kad jo sudėtis nesikeitė 18 metų, o per tiek laiko pasikeitė pirmosios pagalbos teikimo principai.

Naujajai tvarkai vairuotojai pasiruošti turėjo laiko nuo 2020-ųjų gruodžio, kai buvo siekiama, kad pakeitimas įsigaliotų dar 2022 m. sausio 1 d., tačiau vairuotojams suskubus į vaistines, terminas buvo patęstas iki 2022 m. balandžio 1 d., o dėl karo Ukrainoje ir logistikos problemų šis terminas buvo nukeltas į 2023 m. sausio 1 d., vėliau ir iki liepos 1 d.

Už turimą netinkamą pirmosios pagalbos rinkinį ar jo neturėjimą transporto priemonėje vairuotojams taikoma administracinė atsakomybė – skiriama bauda nuo 10 iki 12 eurų.

Taip pat svarbu turėti naujosios sudėties pirmosios pagalbos rinkinį ir atliekant automobilio techninę apžiūrą. Jei vaistinėlė automobiliui nėra tinkamai sukomplektuota, fiksuojamas „nedidelis trūkumas“. Tačiau transporto priemonės savininkas ar valdytojas yra įpareigojamas savarankiškai nedelsiant šį trūkumą pašalinti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.