Vyriausybė pritaria, kad dalyje transporto priemonių nebūtų reikalaujama įsirengti tachografo

Trečiadienį Vyriausybės posėdyje buvo pritarta Susisiekimo ministerijos siūlymui įteisinti nuostatą, kad M2 (autobusai, kurių masė iki 5 tonų), N2 (krovininės transporto priemonės nuo 3,5 iki 12 tonų) ir N3 (krovininės transporto priemonės nuo 12 tonų) klasių transporto priemonėse būtų neprivaloma įrengti tachografo, tačiau būtų privaloma laikytis nustatyto darbo ir poilsio režimo naudojant vairuotojo darbo grafiką.

Vyriausybė pritaria, kad dalyje transporto priemonių nebūtų reikalaujama įsirengti tachografo.<br>LTSA nuotr.
Vyriausybė pritaria, kad dalyje transporto priemonių nebūtų reikalaujama įsirengti tachografo.<br>LTSA nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Ignas Dobrovolskas

Nov 15, 2023, 1:38 PM

Ministerija pažymi, kad siūlomas teisinis reguliavimas aktualus žemės ūkio, sodininkystės, miškų ūkio, gyvulininkystės ar žuvininkystės ūkio subjektų naudojamoms, buitinių atliekų surinkimu ir šalinimu susijusioms transporto priemonėms, nuo 10 iki 17 vietų turinčioms transporto priemonėms, skirtoms keleiviams vežti tik nekomerciniais tikslais.

Lietuvos ūkininkų sąjunga taip pat reikalauja suderinti teisės aktus taip, kad iš ūkininkų nebūtų reikalaujama ūkio krovininiame transporte įdiegti tachografų, kai kroviniai vežami nedidesniu kaip 100 km atstumu nuo ūkio.

Europos Parlamento ir Tarybos reglamente dėl tam tikrų su kelių transportu susijusių socialinių teisės aktų suderinimo numatytos išimtys dėl Reglamente įtvirtintų vairavimo ir poilsio laikotarpių. Išimtys gali būti taikomos valstybės narės teritorijoje, jeigu valstybė narė jas įtvirtina ir nustato joms individualias sąlygas.

Siūlomi pakeitimai būtų taikomi apie 3 tūkst. transporto priemonių techniniams reikalavimams.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Lietuva tiesiogiai“: kaip alkoholio, tabako vartotojai stiprintų gynybą?