Dalija patarimus keičiantiems padangas: kaip ir kur teisingai laikyti ir prižiūrėti žiemines

2021 m. balandžio 4 d. 13:20
„Žinių radijas“
Nuo balandžio jau galime važinėti automobiliais su vasarinėmis padangomis. Kaip jas išsirinkti, ką daryti su žieminėmis ir, ar skubėti jas keisti, papasakojo automechanikas Vitalijus Kabelis.
Daugiau nuotraukų (11)
– Kai kurie vairuotojai su žieminėmis padangomis važinėja visus metus. Ką manote apie tai, ar reikėtų turėti dviejų padangų komplektus?
– Norint užtikrinti saugų automobilio valdymą, vasarą padangos turėtų būti vasarinės. Tarp žieminių ir vasarinių padangų skiriasi ne tik protektoriaus gylis, bet ir gumos mišinys. Žieminės padangos prie aukštos temperatūros negali užtikrinti gero sukibimo su kelio danga.
– O vasarinės padangos labiau skirtos šlapiai kelio dangai?
– Jos turi gerai pašalinti vandenį iš dangos, kad neįvyktų akvaplaningas. Taip pat jos yra kietesnio mišinio, todėl jos ne taip deformuojasi esant dideliam temperatūrų skirtumui bei labiau sukimba su kelio danga.
– Kiek pinigų reikėtų skirti naujam vasariniam padangų komplektui?
– Vidutiniškai kainos siekia nuo 200 iki 500 eurų. Tokio komplekto padangų keitimas priklauso nuo automobilio eksploatacijos sąlygų. Jei važiuojama daugiau, gali užtekti dviems sezonams, tačiau jei mažiau – užteks 5–6 sezonams.
– Ką daryti su senomis susidėvėjusiomis padangomis?
– Automobilių servisai, kurie parduoda padangas, įsipareigoję priimti padangas ir jas utilizuoti. Tačiau jei atsiveži savo padangas, autoservisai gali paprašyti mokesčio už utilizavimą.
– O kaip reikėtų laikyti žiemines padangas?
– Numatytos tam tikros ratų laikymo sąlygos: turi gulėti vertikalioje padėtyje bei kiekvieną mėnesį turi būti apsukami, kad nesideformuotų. Be kita ko, geriausia laikyti sumontuotus ratus, kad jie būtų su ratlankiais, pripūsti bei gulėtų tamsoje.
– Kokius darbus po žiemos reikėtų padaryti?
– Iš pradžių reikėtų transporto priemonę nuplauti nuo druskų, o tada pasižiūrėti, ar nėra korozijos, stabdžių bei kitų važiuoklės elementų gedimų. Taip pat reikėtų pasižiūrėti, ar iš variklio nenutekėjo skysčiai, nes kartais žiemą tirpikliai sukietėja.
PadangosAutomobiliai^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.