Tragikomedija: Vilniaus rajono gyventojams paskutinę atkarpą iki namų tenka įveikti valtele arba išdrįsti plaukti automobiliu

Vilniaus rajono gyventojams orų atšilimas ir lietus smarkiai sugadino pošventinę nuotaiką. Bendorėlių 1 al. atkarpa tapo nepravažiuojama, automobilius galima ne tik sugadinti, bet ir paskandinti. Nuo sausio 6 d. šia gatve jau galima normaliai važiuoti, tačiau abejodama, kad situacija pasikartos, Vilniaus rajono savivaldybė šioje teritorijoje stabdo leidimų išdavimą namų statybai.

Vilniaus rajono gyventojams orų atšilimas ir lietus smarkiai sugadino pošventinę nuotaiką.<br>www.madeinvilnius.lt nuotr.
Vilniaus rajono gyventojams orų atšilimas ir lietus smarkiai sugadino pošventinę nuotaiką.<br>www.madeinvilnius.lt nuotr.
Vilniaus rajono gyventojams orų atšilimas ir lietus smarkiai sugadino pošventinę nuotaiką.<br>www.madeinvilnius.lt nuotr.
Vilniaus rajono gyventojams orų atšilimas ir lietus smarkiai sugadino pošventinę nuotaiką.<br>www.madeinvilnius.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Aneta Kurowska, www.madeinvilnius.lt

2022-01-23 19:45

Dar 2020 metais gatvė Vilniaus rajono savivaldybės tarybos sprendimu yra priskiriama vidaus keliams. Pagal įstatymą kelias turėtų būti prižiūrimas juridinių ir (ar) fizinių asmenų. Už šios kelio atkarpos priežiūra atsakinga Bendorėlių alėjos bendrija ir UAB „Rosado“.

Kadangi kelias tapo visiškai nepravažiuojamas, situacijos ėmėsi tvarkyti Avižienių seniūnija, kuri suorganizavimo vandens išpumpavimą. Sausio 5 d. UAB „Nemenčinės komunalininkas“ išsiurbė 42 kubinius metrus vandens, o kitą dieną net 154 kubinių metrų vandens. Šiuo metu kelias yra pravažiuojamas, bent iki tol, kol vėl nepradėjo kilti vanduo. Sąskaitas už vandens išsiurbimą turės apmokėti kelio savininkas.

„Gyventojai kreipdamiesi į Savivaldybę skundėsi, jog greta užpilto kelio anksčiau telkšojo vandens telkiniai. Pasak jų, adresu Bendorėlių 1-oji al. 2 prasidėjus statyboms, šie telkiniai buvo užkasti ir vanduo po kurio laiko užpylė kelią. Lietuvos Respublikos žemės įstatymo 21 str. 7 p. nustatyta, jog žemės savininkai ir kiti naudotojai privalo savo naudojamuose žemės sklypuose vykdydami ūkinę ir kitą veiklą, nepažeisti gretimų žemės sklypų savininkų ar naudotojų ir gyventojų teisių ir įstatymų saugomų interesų.

Lietuvos Respublikos statybos įstatymo 6 str. 4 d. numato, kad bet kuris statinys turi būti statomas ir pastatytas, o statybos sklypas tvarkomas taip, kad statybos metu ir naudojant pastatytą statinį trečiųjų asmenų gyvenimo ir veiklos sąlygos, kurias jie turėjo iki statybos pradžios, galėtų būti pakeistos tik pagal normatyvinių statybos techninių dokumentų ir normatyvinių statinio saugos ir paskirties dokumentų nuostatas“, – komentuoja Vilniaus rajono savivaldybė.

Vilniaus rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai nuvažiavo į įvykio vietą apžiūrėti nepravažiuojamo kelio ir susitikti gyventojais ir sklypo atstovais. Nors situacija kol kas dar yra nagrinėjama, panašu, kad kelias yra užtvindomas dėl neįrengtų vandens nuvedimo įrenginių.

„Apsemta vieta yra žemiausia toje teritorijoje, prie kelio nėra įrengta lietaus (vandens) nuvedimo įrenginių, atodrėkio metu kelio dalis yra apsemiama. Apžiūrėjus teritoriją jokių vandens nuvedimo vamzdžių į šį sklypą ar į kaimyninius sklypus užfiksuota nebuvo.

Tokios informacijos nebuvo gauta ir iš gyventojų bei apsemto sklypo atstovų. Vis dėl to siekiant detaliai išsiaiškinti ir spręsti šio kelio užliejimo problemą – būtina atlikti išsamią ekspertizę“, – sako Ilona Leganovič, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ir tarptautinių ryšių skyriaus vyr. specialistė.

Kol situacija yra aiškinama, o problema neišspręsta, Vilniaus rajono savivaldybė priėmė sprendimą šioje teritorijoje kol kas sustabdyti leidimų išdavimą namų statybai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.