Šį pažeidimą šalies keliuose fiksuoja įvairios kameros: tūkstančiai jau įkliuvo, bauda – iki 100 eurų

Netekus ar laiku nepratęsus automobilio techninės apžiūros, galima išsiimti leidimą, kuris suteikia galimybę nuvažiuoti iki techninės apžiūros centro nerizikuojant, kad bus išrašyta bauda. Deja, ne visi vairuotojai tokia paslauga naudojasi ar apie ją žino.

Įamžinti už važiavimą be techninės apžiūros gali visi valstybinės reikšmės keliuose įrengti greičio matuokliai.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Įamžinti už važiavimą be techninės apžiūros gali visi valstybinės reikšmės keliuose įrengti greičio matuokliai.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Netekus ar laiku nepratęsus automobilio techninės apžiūros, galima išsiimti leidimą, kuris suteikia galimybę nuvažiuoti iki techninės apžiūros centro.<br>V.Skaraičio nuotr.
Netekus ar laiku nepratęsus automobilio techninės apžiūros, galima išsiimti leidimą, kuris suteikia galimybę nuvažiuoti iki techninės apžiūros centro.<br>V.Skaraičio nuotr.
2022 m. užfiksuoti 17091 atvejis, kai vairuotojai važiavo be techninės apžiūros.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
2022 m. užfiksuoti 17091 atvejis, kai vairuotojai važiavo be techninės apžiūros.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Vilniaus miesto savivaldybė nurodė, kad senamiestyje įrengtos kameros fiksuos ir kitus pažeidimus.<br>Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.
Vilniaus miesto savivaldybė nurodė, kad senamiestyje įrengtos kameros fiksuos ir kitus pažeidimus.<br>Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

2023-06-07 14:12, atnaujinta 2023-06-07 14:16

Galimybė įvesta seniai

Bent kartą per savaitę socialiniuose tinkluose galima pastebėti įrašų, kuriuose vairuotojai teiraujasi vieni kitų, kurios kameros atitinkamame mieste fiksuoja, kad automobilis neturi galiojančios techninės apžiūros (TA) ar privalomojo civilinės atsakomybės draudimo.

Iki 2016 m. transporto priemonė, kuri neturėjo galiojančios TA, į apžiūros vietą galėjo būti tik atgabenama tam pritaikytu transportu.

2016 m. sausio 1 d. vairuotojams buvo suteikta galimybė įsigyti vienos dienos leidimą dalyvauti eisme ir į techninės apžiūros centrą atvykti sava transporto priemone.

Įsigijus šį leidimą, vairuotojams nereikia baimintis, jog vykstant į patikros vietą automobiliu, kuris neturi galiojančios TA, juos užfiksuos eismą stebinčios kameros ar nubaus policijos pareigūnai.

Įsigyti galima dviem būdais

Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos „Transeksta“ duomenimis, 2022 m. atvykti į TA pavėlavo 27,87 proc. automobilių. Iš jų – 17,42 proc. vėlavo iki mėnesio, o 10,45 proc. atvyko praėjus kiek daugiau nei mėnesiui nuo apžiūros galiojimo termino pabaigos.

Tokie automobiliai eisme dalyvauti negali, tačiau galima įsigyti leidimą, kuris vienai dienai tokią teisę suteiks. Tam siūlomos dvi alternatyvos.

Pirmoji – kreiptis į techninės apžiūros stotį, kad būtų išduotas popierinis leidimas. Jis turi būti pasirašytas išduodančio darbuotojo ir transporto priemonės valdytojo ar savininko, ar asmens, turinčio įgaliojimą.

Antroji – pasinaudoti e-paslaugų svetaine ir užsisakyti elektroninį leidimą, kuris įsigalios pasirašius elektroniniu parašu arba atsispausdinus ir pasirašius. Pasirenkant šį būdą reikia nurodyti savo automobilio valstybinį numerį, registracijos dokumento numerį, nurodyti, kada ir į kurią patikros vietą vyksite. Taip pat ir vietą, iš kurios vyksite.

Prieš gaunant tokį leidimą, už automobilį atsakingas asmuo turi įsipareigoti saugiai nuvykti į techninės apžiūros įmonę ir prisiimti visą su tuo susijusią atsakomybę.

Kaip nurodoma „Transekstos“ svetainėje esančiame kainoraštyje, tokia paslauga apžiūros stotyje kainuoja 5 eurus, o internetu – 4 eurus.

Pasinaudoti šia paslauga tikrai pigiau, nei rizikuoti ir techniškai netvarkingu automobiliu važiuoti į gatvę. Bauda už tokį Kelių eismo taisyklių pažeidimą yra dešimtis kartų didesnė.

Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad transporto priemonių, kurios yra be privalomosios TA, vairavimas užtraukia baudą nuo 50 iki 100 eurų.

Lietuvos kelių policijos tarnybos statistiniais duomenimis, per 2022 m. užfiksuoti 17091 atvejis, kai vairuotojai šios taisyklės nepaisė.

Fiksuoja įvairios kameros

Vairuotojai socialiniuose tinkluose vieni kitų jau keletą metų teiraujasi informacijos ir vis bando visoje Lietuvoje atrasti kamerų tinklą, kurios fiksuoja tokį pažeidimą.

Pavyzdžiui, Vilniaus miesto savivaldybė savo pranešime apie senamiestyje įvedamą kilpinį eismą nurodė, kad ten įrengtos kameros fiksuos ne tik greičio viršijimą, bet ir kitus nusižengimus.

„Senamiesčio eismo kilpose įrengtos kameros yra analogiškos naudojamoms Lietuvos automobilių kelių direkcijos, taigi turi ir galimybę susijungus su registrais tikrinti techninės apžiūros ir civilinės atsakomybės draudimo polisų galiojimą, kartu automatiškai generuojant administracinio nusižengimo protokolus“, – rašoma pranešime.

Kaune dar 2020 metais prie sankryžų buvo įrengtos kameros, kurios visame mieste skenuoja automobilių valstybinius numerius ir vairuotojai, kurie nėra pasirūpinę technine apžiūra, gauna pranešimą apie padarytą nusižengimą.

Įamžinti už važiavimą be techninės apžiūros gali visi valstybinės reikšmės keliuose įrengti greičio matuokliai.

„Visi greičio matuokliai atlieka ir papildomas funkcijas – techninės apžiūros, draudimo bei kelių mokesčio patikrą“, – patikina Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) atstovas Saulius Jansonas.

Kaip informuoja LAKD, šiuo metu Lietuvos valstybinės reikšmės keliuose įrengti 72 momentinio ir 262 vidutinio greičio matuokliai, tai yra, 131 ruožas. Greitu metu planuojama įrengti dar 6.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.