B. Vanagas papasakojo, kaip išsirinkti automobilio alyvą

Automobilio alyvai ir lenktynėse, ir kasdieniame gyvenime keliami tokie patys reikalavimai ir taikomi tokie patys jos pasirinkimo principai.

B.Vanagas automobilio alyvą renkasi pagal klausą.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
B.Vanagas automobilio alyvą renkasi pagal klausą.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Aug 3, 2015, 12:47 PM, atnaujinta Oct 22, 2017, 5:40 AM

Ekspertai teigia, kad gera alyva padės pratęsti automobilio gyvenimą, sumažins riziką nenuvykti į svarbų susitikimą, o ir netikėtai nepaplonins piniginės – juk šykštus moka du kartus. Kokią alyvą rinktis ir į ką atkreipti dėmesį, patarė lenktynininkas Benediktas Vanagas, dalindamasis savo patirtimi ir ištreniruota akimi, padėjusia šiemet įveikti „Dakaro“ ralį.

Gamintojų rekomendacijos – geriausias kriterijus

Pasak B.Vanago, geriausias kriterijus, padėsiantis išsirinkti alyvą automobiliui – automobilių gamintojų rekomendacijos.

„Visada naudoju tokią alyvą, kokią rekomenduoja automobilių gamintojai. Ne veltui kūrimo ir testavimo procese dirba tūkstančiai inžinierių, o varikliai bei agregatai įveikia šimtus tūkstančių kilometrų bandymų, kurių metu atrandama tinkamiausia alyvos formulė“, – sako lenktynininkas.

Tinkamai naudojama bei laiku pakeista alyva garantuoja, kad automobilis tarnaus ilgiau. Pats B.Vanagas teigia visuomet savo automobiliams naudojantis aukščiausios kokybės alyvą, kitu atveju variklio ar kito automobilio mazgo remontas kainuoja žymiai brangiau.

„O kur dar neigiamos emocijos sužinojus, kad pavedė technika ir remontui turėsime atiduoti nemažai ir taip kasdien mums reikalingos energijos“, – patirtimi dalijosi B.Vanagas.

Ir lenktynėse, ir po jų – tie patys automobilio priežiūros principai

Visa lenktynininkų technika yra kruopščiai prižiūrima komandos mechanikų. Tepalo lygis, priklausomai nuo automobilio modelio, tikrinamas bent kas kelis tūkstančius kilometrų, siekiant užtikrinti, kad automobilis tarnaus nepriekaištingai.

Geros kokybės alyva reiškia patikimumą, tad atitinkamai tai – mažesnės degalų sąnaudos bei ateities remonto išlaidos.

„Alyva, kurią naudoju savo automobiliams, visų pirma, turi atitikti gamintojų nustatytus reikalavimus. Be to, renkuosi tik patikimų gamintojų produktus. Komandoje ir buityje vadovaujuosi britų išmintimi: nesu toks turtingas, kad galėčiau pirkti prastus daiktus“, – sakė B.Vanagas.

Prastą alyvą galima „išgirsti“

„Klausa man kaip lenktynininkui yra labai svarbi siekiant rezultato. Per karjerą esu išsiugdęs pojūtį girdėti ir analizuoti variklio darbą. Tikrai išgirsčiau jei mano automobilio variklyje būtų naudojama žemos kokybės alyva.

Alyvos lygis ypač svarbus automobiliu važiuojant posūkiuose – jeigu jis žemas, rizikuojame akimirkai netekti variklio tepimo, o tai gresia anksčiau pasibaigusia kelione bei didelėmis išlaidomis“, – sakė lenktynininkas.

Patarimų dėl alyvos į profesionalą kreipiasi ir jo bičiuliai.

Lenktynininkas pataria

Patarimų B.Vanagas negaili ne tik savo bičiuliams, bet ir visiems vairuotojams.

„Visų pirma, svarbu rinktis automobilių gamintojų nustatytą alyvos tipą. Nepamirškite – šykštus moka du kartus. Rinkitės tik patikimo gamintojo alyvą. Atminkite, kad rinkoje nesunkiai galima nusipirkti padirbtų žymių gamintojų alyvų, tad geriausia alyvą pirkti tik iš oficialių atstovų.

Taip pat alyvą itin svarbu keisti griežtai pagal nustatytus kilometrų arba laiko intervalus, periodiškai tikrinti alyvos lygį variklyje. Tik taip sumažinsite riziką nenuvykti į jums svarbų susitikimą“, – patarimais dalijosi B.Vanagas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.