Šis vilkikas – Holivudo žvaigždė, tačiau gamintojas legendinį sunkiasvorį išleidžia į pensiją

2025 m. balandžio 8 d. 18:45
Almantas Karčiauskas
Amerikiečiai praneša, kad šiais metais baigs gaminti daugiau nei pusę amžiaus gamintą sunkiasvorį, kuris jau tapęs net kinematografinio Amerikos greitkelių vaizdo ženklu.
Daugiau nuotraukų (2)
Su kuo jums asocijuojasi Amerikos greitkeliai? Tikrai atsiras tokių, kuriems iškils klasikinių amerikietiškų vilkikų ilgiausiais kapotais, žvilgančių nikeliu ir besispjaudančių juodais dūmais iš aukštyn į dangų nukreiptų kaminų vaizdas.
Tokie tapo kino filmų dalimi, puikavosi ir ant vinilo diskų viršelių. Vienas iš tokių kanoninių sunkiasvorių – „Kenworth W900“.
Šie vilkikai gaminami nuo praėjusio amžiaus 60-ųjų pradžios. „Paccar“ koncerno sunkvežimis su ilgu variklio dangčiu suformavo tipinį amerikietiško sunkvežimio įvaizdį, o per šešis gamybos dešimtmečius „900-asis“ buvo ne kartą modernizuotas, tačiau pati koncepcija išliko nepakitusi, skelbia „Žinių radijo“ laida „Piko minutės“.
Tačiau po 63-ejų gamybos metų amerikiečiai pagaliau išleidžia legendinį sunkiasvorį į pensiją: „Kenworth“ patvirtino, kad jau kitais metais bus nutraukta W900 serijos vilkikų gamyba.
Bendrovės generalinio direktoriaus pavaduotojas pardavimams ir rinkodarai Kevinas Haygoodas pripažino, kad šis modelis jau pasenęs, nors ir yra neatsiejama transporto istorijos dalis.
Beje, šis vilkikas yra ne tik greitkelių darbininkas, bet ir savotiška Holivudo žvaigždė. Štai 1978 m. filme „Konvojus“, kuriame buvo romantizuojamas sunkvežimių vairuotojų maištas, pagrindinis veikėjas vairavo juodą „Kenworth W900A“. Toks pats „Kenworth“ sublizgėjo 1984 m. „Terminatoriuje“ ir „Bondiadose“. 1989 m. filme „Licencija žudyti“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Timothy Daltonas, buvo įspūdinga persekiojimo scena su keliais „Kenworth“ sunkvežimiais.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.