Kodėl aš neskubu kaltinti tinklo „Maxima“

Siaubinga Rygos prekybos centro „Maxima“ griūtis, nusinešusi labai daug aukų, ne tik sukelia šiurpą ir užuojautą, bet ir pagrįstą norą žaibiškai rasti šios griūties kaltininkus. Nors iš toli stebint atrodo, kad ši griūtis įvyko dėl žmonių kompetencijos trūkumo, nusikalstamo aplaidumo ir korupcijos, prasidėjusi profesionali informacinė ataka prieš didžiausią Baltijos šalyse prekybos tinklą „Maxima“ sukelia įtarimų, kad tai galėjo būti ir tyčinis, sąmoningas priešiškų svetimų jėgų nusikaltimas, siekiant politinių ir ekonominių tikslų.

„Maxima“ savininkai negali būti pagrindiniai šios tragedijos kaltininkai.<br>G.Šiupario nuotr.
„Maxima“ savininkai negali būti pagrindiniai šios tragedijos kaltininkai.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Mindaugas Pliauga

Nov 27, 2013, 2:41 PM, atnaujinta Feb 20, 2018, 3:08 AM

Juk įtariamųjų eilėje „Maxima“ savininkai negali būti pirmi, kaip galimi pagrindiniai šios siaubingos tragedijos kaltininkai. Visgi pirma reikia išsiaiškinti rangovo, statybos priežiūros, leidimų išdavimo ir projektuotojų darbų atitikimą statybos ir įstatymų normoms ir tik radus jų darbo broką ar nusikalstamą aplaidumą, ne kompetenciją vertinti prekybos tinklo „Maxima“ kaltę.

Šiuo metu susiformavusioje ir besiformuojančioje viešojoje opinijoje to nėra. Skubama pulti „Maximą“ ir net Lietuvos žiniasklaidoje pasigirsta gana svarbių žmonių (suinteresuotų jėgų atstovų?) grasinančių užuominų dėl prekybos tinklo sužlugdymo.

Nesu „Maxima“ prekybos tinklo gerbėjas ir nesiekiu, esant kaltei, „Maxima“ savininkus pateisinti, bet organizuota profesionali informacinė ataka kelia nerimą, nes taikinys turbūt yra Baltijos šalių politiniai ir ekonominiai procesai. Dar daugiau - ši tragedija Rygos prekybos centre, sėkmingai toliau veikiant informacinės atakos organizatoriams, gali padaryti daugiau žalos Lietuvos nei Latvijos (įvertinus ir premjero Valdžio Dombrovskio atsistatydinimą) ekonomikos ir politikos procesams.

Svetimų suinteresuotų jėgų norinčių tvirtai ir užtikrintai valdyti Lietuvos politinius procesus yra, tuo labiau, kai Lietuva, baigusi pirmininkavimą Europos Sąjungai, pradės pirmininkauti Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai.

Todėl Rygos tragedijos tyrimas ne tik turi būti greitas, nuodugnus, skaidrus ir platus, o tragedijos kaltininkai būtų išaiškinti ir įvardinti viešai, tačiau ir Baltijos šalių visuomenės valstybės institucijų turi būti skaidriai ir laiku informuojamos apie tyrimą, įtariamuosius. Tik taip galima informacinės atakos iniciatorius ir kitus saviems interesams besinaudojančius proga pažaboti.

Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį lrytas.lt neatsako.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.