„Tituškos“: kas jie ir ko siekia Ukrainoje?

„Tituškos“ - tai atvykę į Ukrainą „įvedinėti tvarkos“ svetimoje valstybėje žmonės, apsimetantys vietiniais gyventojais ir net Maidano kovotojais. Žmonės organizuotai atvežti autobusais ir traukinių vagonais iš Rusijos į Ukrainą, ir tik mažesnė jų dalis - vietiniai rusakalbiai. Jų tikslas - diskredituoti Maidaną apsimetant „savais“ kovotojais, plėšti, smurtauti, kurstyti nesantaiką ir kelti įtampą.

Šis Maidane demaskuotas „tituška“ ant krūtinės netgi turėjo svastikos ir užrašo „Rusi“ tatuiruotę.
Šis Maidane demaskuotas „tituška“ ant krūtinės netgi turėjo svastikos ir užrašo „Rusi“ tatuiruotę.
Daugiau nuotraukų (1)

Darius Milius

Mar 14, 2014, 2:11 PM, atnaujinta Feb 15, 2018, 10:29 AM

Taip pat jų tikslas – dalyvauti prorusiškose akcijose apsimetant vietiniais rusakalbiais gyventojais, kurie, nešini Rusijos federacijos vėliava, skanduoja prorusiškus šūkius. Kaip minėjau, tik maža jų dalis būna vietiniai gyventojai. Tie apsimetėliai atvykėliai iš Rusijos taip pat tikslingai ateina į priešingos stovyklos demonstracijas, tai yra į ukrainiečių akcijas ir ten bando įžiebti smurtą. Priešingų stovyklų akcijose jie elgiasi agresyviai, provokuojančiai. Dažnai santūriai besilaikantiems ukrainiečiams skanduoja: „Borba“, „Borba“, „Borba“ – „Mūšis“, „Mūšis“, „Mūšis“, – taip provokuodami mūšiui.

Kitaip tariant, jų tikslas - padėti Kremliui įvesti visišką sąmyšį šalyje bei už jos ribų – informacinėje plotmėje. Kad niekas nebebūtų aišku: nei kas ten vyksta, nei kodėl.

Šie asmenys dažnai savo elgesiu panašūs į zombius, o ne į civilizuotus žmones. Daugumai jų už dalyvavimą siūlomas atlygis, tuo tarpu Rusijos cenzūruojama žiniasklaida šį faktą apversdavo aukštyn kojom. Neva Maidano kovotojai eina į Nepriklausomybės aikštę už atlygį. Kai kurie jų tokie baisūs, kad panašūs į asocialius asmenis ar net į banditus, keliančius šiurpą. Kiti tik šiaip fanatikai, suzombėję nuo tos Kremliaus melo propagandos, kuria jie šventai tiki. Ir net asmenys, tiesiog besiteisinantys, kad neturi kito pragyvenimo šaltinio, todėl sutikę tuo verstis dėl pinigų.

Tarp jų – kai kuriose Feisbuko paskyrose atpažinti kaip Rusijoje fašistuojantys asmenys.

Putino Rusija šitaip siekia destabilizuoti padėtį, kurstyti smurtą ir nesantaiką, žmones laikyti įtampoje, sujaukti ir iškreipti informaciją. Galų gale - supriešinti ukrainiečius su rusakalbiais.

V.Putino reikalingas neva „pretekstas“ karių įvedimui ir net ginkluotam konfliktui, tai yra realiam karui ir teritorijos aneksijai. Tai vykdoma prisidengiant neva „padėties stabilizavimu“, bei neva visa tai tam kad „apginti“ ten esančius rusakalbius, kurių iš tikro net nėra nuo ko ginti.

Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį lrytas.lt neatsako.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.